Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.4.2020 19:00

Czech That Film – Na střeše + Q&A s režisérem Jiřím Mádlem

Druhý celovečerní snímek režírujícího herce a scenáristy Jiřího Mádla představuje komorní tragikomedii o vztahu nevrlého učitele v penzi a mladého ilegálního přistěhovalce z Vietnamu, který osamělému seniorovi osudově zkříží cestu na střeše jeho domu. Promítání otevře letošní ročník festivalu Czech That Film v České národní budově.

21. dubna, 19:00
V kině

AKCE ZRUŠENA

Režie: Jiří Mádl, 2019, 97 min, Česká republika. Po promítání bude následovat diskuze s režisérem.
RSVP již brzy

Profesor Rypar poskytne dočasné útočiště Songovi, mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy nad hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit?

Na střeše je druhým celovečerním filmem v režii Jiřího Mádla, který úspěšně střídá ve své kariéře posty před i za kamerou. V posledních letech patří k vyhledávaným českým hercům, s úspěchem se ale setkal i jeho start na poli režie. Za debut Pojedeme k moři, který v kinech vidělo přes 100 tisíc diváků, získal při vyhlašování Cen české filmové kritiky 2015 Cenu RWE pro objev roku.

O JIŘÍM MÁDLOVI:
Po nečekaném úspěchu Snowborďáci režiséra Karla Janáka se herec Jiří Mádl (nar. 1986, České Budějovice) ještě chvíli vezl na vlně humoru, když se v roce 2006 objevil ve třech komediích: Jak se krotí krokodýli, Rafťáci a Ro (c) k podvraťáků , opět od Karla Janáka. Avšak zanedlouho se stal historicky nejmladším vítězem Křišťálového glóbu pro nejlepšího herce na MFF v Karlových Varech za roli v dramatu Michaely Pavlátová Děti noci (2008). Ve věku 27 let napsal a režíroval svůj první hraný film Pojedeme k moři.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

21.4.2020 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce

dní předem