Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.10.2015 18:30

Režisér Olmo Omerzu na filmovém večeru “PŘÍLIŠ MLADÁ NOC“!

České centrum Tokio spolu s Velvyslanectvím České Republiky v Tokiu Vás s radostí zve na film “Příliš mladá noc“ režiséra Olmo Omerzu, jehož nejnovější film „Rodinný film“ byl vybrán na letošní ročník Tokijského filmového festivalu do soutěžní kategorie. Je nám velkým potěšením, že u promítání přivítáme i režiséra O.Omerzu , se kterým budou moci diváci po zhlédnutí filmu diskutovat.
Příliš mladá noc

Česko / Slovinsko, 2012, 58 min, čeština (anglické titulky) * Mládeži do 15 let nevhodné

Režie: Olmo Omerzu
Scénář: Olmo Omerzu, Bruno Hájek, Jakub Felcman
Kamera: Lukář Milota
Hudba: Petr Marek
Hrají: Martin Pechlát, Jiří Černý, Natálie Řehořová

 


 

Datum: 30.10.2015 v 18:30

*Projekce bude zahájena v 18.30, hlavní brána Velvyslanectví ČR bude z bezpečnostních důvodů otevřena pouze od 18.00 do 18.40. Na pozdější příchody nemůže být brán zřetel. Děkujeme za pochopení.

Žádáme zájemce o R.S.V.P. na adresu cctokyo@czech.cz.
* Mládeži do 15 let nevhodné

 


 

Příběh filmu PŘÍLIŠ MLADÁ NOC vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých mužů.

Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie. Intimní aktuální příběh syrově a autenticky nahlíží na současné partnerské vztahy, přičemž nekompromisně odkrývá jejich prázdnotu.

Děti se ve filmu dostávají do situací, před kterými by měly být, alespoň podle našich společenských zvyklostí, chráněny. Snímek PŘÍLIŠ MLADÁ NOC je jediným českým filmem vybraným na prestižní filmový festival Berlinale 2012.Olmo Omerzu (* 24. listopadu 1984 Lublaň)
Živil se jako vydavatel komiksového časopisu Stripburger a spolupracoval na mnoha evropských výstavách komiksu. Mezi lety 2004 až 2011 studoval pražskou FAMU. Na Cenách české filmové kritiky 2012 získal cenu pro objev roku.


*Datum a místo projekce “Rodinný film“ zde.

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

30.10.2015 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala