Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.10.2018 - 28.11.2018

CzechImage: Open Call

České centrum Bukurešť vyhlašuje open call v rámci projektu CzechImage, který je určen mladým rumunským umělcům. Chceme zjistit, co pro ně znamená Česko, co si pod tímto slůvkem představí nebo jaké asociace se vážou s ČR. Open call byl spuštěn 29. října a uzávěrka přijímaní prací je 25. listopadu 2018 a hlavní cenou je 700 eur!

Projekt CzechImage je součástí série akcí, které organizuje síť Českých center u příležitosti 100. výročí vyhlášení nezávislosti Československa. Cílem soutěže CzechImage je zjistit, jak se mladá generace Rumunů dívá na ČR. Stejný projekt se konal i na Západočeské univerzitě v Plzni, v rámci kterého studenti grafického designu vytvořili svůj osobní obraz Česka v různých formách. Teď bychom rádi viděli, co si pod slovem "Česko" představí Rumuni.

Výherce čekají tyto ceny:

1. místo: 700€
2. místo: víkendový výlet do Prahy (ubytování a letenky)
3. místo: voucher v hodnotě 300 € na nákup uměleckých pomůcek a materiálů v prodejně Koh-i-Noor Hardtmuth, která byla nedávno otevřena v Bukurešti.
Speciální ocenění: balíček s překvapením s knihami o dizajnu a výtvarném umění, který poskytne knihkupectví PUNCH (www.p-u-n-c-h.ro)

Kromě toho budou nejlepší díla vystavena v Praze i v ČC Bukurešť.

Soutěž je určena mladým umělcům do 35 let, studium uměleckého směru není podmínkou. Použitá technika záleží na soutěžícich a může se jednat o grafiku, ilustraci, typografickou práci, koláž nebo jakékoli jiné vizuální zpracování, podmínkou však je forma plakátu, který prezentuje Česko. Rozměr díla musí být 50x70 cm, formát PDF a minimální rozlišení 300 dpi.
CzechImage není jenom soutěž, je to také snaha o uvědomení si toho, co pro nás znamenají vztahy mezi Rumunskem a Českem. Události tohoto roku, tedy oslavy 100. výročí jak v Rumunsku, tak i v ČR, pobízejí k tomu, abychom se zamysleli. Rádi bychom viděli, jak se mladí rumunští umělci postaví k této otázce. Přihlásit do soutěže se můžete přes tento odkaz.

Porotu tvoří odborníci v dané oblasti: ilustrátorka Ioana Şopov, designer Andrei Grosu a František Zachoval, ředitel ČC Bukurešť.

Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 28. listopadu 2018.

 

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

Od: 29.10.2018
Do: 28.11.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala