Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.6.2019 19:00 - 22:00

Czechoslovak Home | Křest katalogu

Křest katalogu Czechoslovak Home Čtvrtek, 13. června 2019 19:00 České centrum

Katalog Czechoslovak Home vznikl jako pokračování výstavy Made in CZ / Found in RO, která byla v roce 2017 vystavená v Bukurešti a v současné době se její část nachází v Župním dejepisném muzeu v Brašově. Naše nejnovější publikace dokumentuje přes 130 objektů vyrobených v Česk(oslovensk)u a nalezených na území Rumunska. Fakt, že se tyto výrobky našly v rumunských domácnostech, ukazuje, jak byly diplomatické a ekonomické vztahy mezi meziválečným a socialistickým Československem a Rumunskem těsné. Ekonomické reformy šedesátých let spolu s technickým rozvojem československého výrobního průmyslu a kulturním sblížením obou zemí umožnily vývoz určitých druhů zboží nebo jejich získání v rámci osobních cest Rumunů k nám. Mnoho z nich se vrylo do paměti celým generacím Rumunů a získalo takřka ikonický status.

Uvedené objekty je možné rozdělit do šesti kategorií, z nichž každá představuje jeden pokoj nebo druh využití. Jedná se o koupelnu, kuchyň, ateliér, obývací pokoj, pracovnu a volný čas (+bonus). V každé z nich najdete objekty typické pro danou místnost, od elektrospotřebičů a nábytku, přes nářadí, až po chemické prostředky a dekorativní předměty.

Křest katalogu představuje ideální příležitost k oslavě česko-rumunského přátelství, nejinak než u piva Budweiser Budvar a dalších dobrot.

Pořadatelé: Centrul Ceh (Czech Centre Bucharest)Ambasada Cehiei (Czech Embassy Bucharest)
Sponsoři: PETERKA & PARTNERSThe Original Budweiser Budvar

Vstup volný.

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

13.6.2019 19:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala