Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.6.2012 12:00 - 22:00

Česká hudba na Slow Festivalu v Chorzowě

Slow life (pomalý život) není jen dalším pseudotrendem z barevných časopisů, ale vyjádřením autentické společenské touhy. České centrum ve Varšavě a Dom Kultury Batory zvou na Slow Festival a uklidňující energii české skupiny Zrní a Beaty Bocek!

Slow life, slow food, slow city – to je hnutí a postoj k životu. Nabízí nejjednodušší řešení, hlavně ta, na která v každodenním běhu nejsnadněji zapomínáme. Zastavit se. Žít spíše tady a teď. Hluboce se nadechnout. Dívat se, cítit, dotýkat, chutnat a prožívat…   

Během akce se bude konat mimo jiné:

- přednáška dr. Anny Gomóly na téma „současných osvícených“

- ukázka válečného umění Capoeira, katovická sekce Capoeira Camangula

- workshopy hry na bubnech djembe

- výtvarné workshopy

- přednáška Prostor a spojení tvořená kdysi ve familokách na příkladě čtvrti Katowic, „Bogucice“, Spolek Genius Loci

Zahrají:

13:30 – 15:00 Maja Olenderek Ensemble (Polsko)

15:30 – 17:00 Beata Bocek (Česko)

17:30 – 18:45 Kwartet Jorgi (Polsko)

18:45 – 20:15 Mikromusic  (Polsko)

20:30 – 22:00 Zrní (Česko)

Beata Bocek se narodila v roce 1983 v Českém Těšíně. Od dětství ji fascinovala hudba – spojení zvuků a textu. Ukončila hru na klavír na hudební škole, fascinovala ji kytara i harmonika. Vyrůstala v multikulturním prostředí – v pohraniční škole se učila polsky, v jejím okolí se mluvilo „po našem“, tedy v lokálním spojení polštiny, češtiny, slovenštiny a němčiny. Těšínský folklór jí byl vždy nejbližší – výsledkem jsou desky nahrané „po našem“ pod názvem „Překážka“ a „Moje čáry, tvoje dary“. Poslední deska „Zvu Vás do Vašeho ticha“ je uměleckou mozaikou na téma samoty a vnitřního ticha každého člověka. Beata od roku 2011 vystupuje s Filipem Kramerem (kontrabas) a Terezou Machačíkovou (violoncello).

Zrní je mladá skupina z Kladna, působící od roku 2001. Lidé, kteří ji tvoří, chtějí hlavně „hrát, mluvit prostřednictvím hudby, komunikovat jako lidé na ulici. Tvořit a vytvářet interakce, jak se to děje všude kolem“. Tvrdí, že svoji inspiraci čerpají z lidové hudby (dokonce používají i specifické nástroje), ale také ze současné elektronické hudby. V jejich tvorbě je zřejmá touha hledat vlastní původ, a také reflexi současnosti. Hudba „Zrní“ je dynamická, barevná, plná emocí, od klidné meditace k hlasitému výkřiku. Skupina pravidelně vystupuje v klubech a na festivalech v celé České republice, a při koncertech používá i projekce video. Debutovala albumen „Voní“ v roce 2009.

Více informaci: http://pl-pl.facebook.com/slowfestival?sk=info

Místo konání:
Rosarium Parku Śląskiego, Chorzów
Datum:

23.6.2012 12:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala