Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.6.2013 18:00 - 28.7.2013

Výstava New Wave Photography zavítá do Krakova

Organizace United Creativity, zastupující mladé fotografy ze střední a východní Evropy, přináší do Krakova již druhým rokem výstavu New Wave Photography, mapující jejich tvorbu. Tento rok uvede 12 umělců z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Výstava svojí premiéru měla již letos v Londýne, kdy byla prezentovaná v Crypt Gallery a měla velký úspěch. V Krakově zahajovací večer pro veřejnost se bude konat 13. června v knihkupectví Něžný barbar, na ul. Powiśle 11. Výstavu bude možné shlédnout do 29. července.

V Něžném barbarovi budou mezi jiné vystavovat Martin Hruška, Lucie Jestřabíková a Karel Vojkovský.

Martin Hruška, původem z Karlových Varů, představí sbírku fotografií zachycujících mořský život. „Podmořské fotografování je jediný způsob, jak se potápěč může podělit o své zkušenosti pod hladinou s ostatními. Tyto fotografie byly vytvořeny na několika korálových útesech v Karibském moři. Hejna ryb, želvy a rejnoci jsou jen malou částí tohoto pestrobarevného vodního světa.“ Martin fotografuje přírodu a krajinu od roku 2005.

Fotografie Lucie Jestřabíkové byly vytvořeny pomocí jejího těla za účelem vytvoření fascinující abstraktní kompozice. Digitální techniky ve Photoshopu jí umožnily spojit dvě její umělecké dovednosti: „Moje fotografování je spíše jako malování.  Jako malířka jsem využila pohybu mého těla k vytvoření tahů a obrazů a v postprodukci jsem vytvořila finální kompozici.“ 

Karel Vojkovský, původem z Frýdku-Místku, se specializuje na oblast nahé fotografie. Deset let působil jako profesionální fotograf v Praze. Svým záměrem studovat dynamický rozsah lidského těla posunul své modely až na pokraj jejich limitů. „Vidím lidské tělo jako stroj, který mi umožňuje uvažovat o postavách z jiného úhlu pohledu, nehledat sexualitu a touhu, ale spíše pohlížet na ně jako na nástroj své kreativity. Vím, že každý je jedinečný. Jsem fascinován lidskou pohyblivostí a ladností siluet.“ Karel Vojkovský vystavoval napříč celou Evropou, například v Chorvatsku, Polsku, Rakousku, České republice a nedávno také obdržel zlatou cenu 7. ročníku soutěže International Salon Photography na Ukrajině. 

Práci všech umělců je možné shlédnout na webových stránkách United Creativity: www.unitedcreativity.org

 

Místo konání:
Księgarnia Czuły Barbarzyńca, ul. Powiśle 11, Kraków
Datum:

Od: 13.6.2013 18:00
Do: 28.7.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala