Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.10.2011 - 28.11.2011

Národní divadlo Praha hostem Setkání Národních divadel ve Varšavě

Pro letošní bienále organizované varšavským Národním divadlem byla vybrána také činohra českého Národního divadla. Polským divákům se tak 27. a 28. 11. premiérově představí Nová scéna ND s inscenací hry „Co se stalo, když Nora opustila manžela“ autorky Elfriede Jelinek.

Letošního Setkání národních divadel se zúčastní také divadelní společnosti z Ruska, Dánska, Skotska a Izraele. Setkání je tematicky věnováno současným dramatikům: Jeana Geneta, Hanocha Levina, Davida Harrowera a německé autorce Elfriede Jelinek. Právě její hru navazující na tvorbu Henrika Ibsena představí česká Národní činohra 27. a 28. 11. v 19.00 hodin. Za ztvárnění titulní role byla herečka Kateřina Winterová nominovaná na ceny Radoka a Thálii. Hru režíroval umělecký šéf Národní činohry, držitel mnoha cen včetně Mezinárodní ceny Ernesta Flaiana, Michal Dočekal.

Michal Dočekal: je absolventem DAMU. Působil v Divadle Kolowrat, v letech 1991-94 byl režisérem Divadelního spolku Kašpar. Inscenoval a režíroval ve spolupráci s různými spolky mnoho významných titulů: Poslední páska (S. Beckett/M. Mihalovici), Lakomec (Moliere) Revizor (N. Gogol), Mikve (H. Galron), na Nové scéně: Čekání na Godota (S. Beckett), Tři sestry (A. Čechov) a Shakespearovy hry Král Lear, Sen noci svatojánské, Zkrocení zlé ženy, Kupec benátský a Richard III (W. shakespear). Uměleckým šéfem činohry Národního divadla se stal v roce 2002 a je mj. držitelem Ceny Divadelních novin, Ceny Alfréda Radoka, Ceny Českého literárního fondu a v italské Pescaře obdržel v roce 2003 Mezinárodní cenu Ernesta Flaiana.

Inscenace obdržela Cenu Josefa Balvína za nejlepší inscenační počin německy psané hry.

Délka představení: 2 hodiny 30 minut

Více informací na: www.stn2011.pl

http://www.narodni-divadlo.cz/Default.aspx?jz=cz&dk=predstaveni.aspx&sb=2&ic=5414

Místo konání:

Warszawa, Teatr Narodowy, Plac Teatralny 3

Datum:

Od: 10.10.2011
Do: 28.11.2011

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala