Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.7.2013 19:30

Česká kapela Trombenik Klezmer Band zahraje na 8. Mezinárodním setkaní s židovskou kulturou v z Sopotu

Na Mezinárodní setkání s židovskou kulturou v Sopotu přijede česká klezmerská kapela Trombenik Klezmer Band. Skupina zahraje koncert 21. Července na terase Divadla Atelier.

Festival je věnován památce židovské společnosti v Sopotu a patronce divadla - Agnieszce Osiecké která velmi obdivovala židovskou kulturu. V rámci festivalu vystoupí pražský klezmerský soubor "Trombenik"

Pražský klezmerský soubor vznikl v roce 2001. Členové souboru několik let experimentovali s různými druhy hudby – od etnické, přes gotickou až k rocku a alternativní hudbě.

Jejich barevná hudební minulost určuje styl a směr, jímž kapela kráčí. Klezmerové melodie (písně židovských hudebníků z východní Evropy a z Ameriky) z 19. a 20. století jsou jim základem.

Charakteristický zvuk kapele dodává pětice nástrojů: klarinet, housle, bendžo, kontrabas a bicí.
Zpívá se v angličtině přistěhovalců z Evropy a v jidiš. Soubor hraje ve složení: Karel Bělohradský – kontrabas, Adam Krejčik – perkuse, Josef von Dráček – klarinet, Radek Rýda – banjo, Vojta Pošmourný – housle. 

21.07.2013, 19.30   Klezmer Night – Grooveheadz (Rakousko), Trombenik (ČESKO) – SCÉNA NA TERASE klubu Atelier – vstup zdarma

 

Místo konání:
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Al. Mamuszki 2 81-718, Sopot
Datum:

21.7.2013 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala