Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.7.2012 - 15.7.2012

České divadlo Continuo na XVI Mezinárodním festivalu pouličních a plenérových divadel FETA

Srdečně zveme na mimořádný divadelní festival, který se už po šestnácté koná v Gdaňsku. 14. a 15. července na něm vystoupí i české výtvarné a fyzické divadlo Continuo.

Mezinárodní festival pouličních a plenérových divadel FETA je jednou z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších kulturních událostí v Gdaňsku.  V roce 1997 se konal první ročník festivalu, který měl být původně jen jednorázovou akcí. Nápad na festival, jenž na několik dnů kompletně změnil tvář Gdaňsku, byl ale natolik úspěšný, že z festivalu se nakonec stala tradice. Každý rok se ho účastní několik desítek plenérových divadel z celého světa. Festival díky své formě odkrývá a oživuje i nová kulturní místa v Gdaňsku. Tentokrát se bude konat na starém předměstí, v unikátním prostoru pevností pocházejících ze 17. století.

Letos na festivalu vystoupí české divadlo Continuo. Toto nezávislé divadelní seskupení pod vedením Pavla Štourače existuje od roku 1995 na jihu Čech, na bývalé farmě v Malovicích. Jejich představení je těžké žánrově zařadit, mezi hlavní elementy, jež využívají, patří: živá hudba, pohyb, loutky, fyzické hraní, cirkusové techniky, tanec a silná vizualizace. Dohromady vytváří specifickou poetiku divadla. Skupina se soustřeďuje na experimentální kolektivní tvorbu, komunikaci s divákem, analýzu témat, neustálý proces učení.

Program divadla Continuo na festivalu Feta:

14. července ve 22.00 hod. - představení „Now?” (hřiště u Reduty Vlk)
15. července ve 22.00 hod.  - představení „Finis Terrae” (pna náměstí pod Bastionem Św. Gertrudy)

Více informací na: www.feta.pl
Vstup na představení je zdarma!

Místo konání:
XVII wieczne fortyfikacje bastionów i opływu Motławy, Gdańsk, Stare Przedmieście
Datum:

Od: 12.7.2012
Do: 15.7.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala