Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.5.2019 - 3.8.2019

PRODLOUŽENO: „Od dneška za 100 let“ - český ilustrátor Daniel Špaček vystavuje v Lutychu

Český ilustrátor představí svou veselou vizi budoucnosti „Ode dneška za 100 let“ v PointCulture v Lutychu (Liège), během rodinného dne nazvaného Métro, Robot, dodo. Výstava bude ke zhlédnutí v prostoru kulturního a komunitního centra, které také funguje jako mediatéka, od 7. května do 29. června.

Daniel Špaček je český ilustrátor, který žije částečně také ve Švédsku. Je autorem mnoha různých projektech od ilustrací, animace, televizního designu, přes firemní design, až po spolupráci na seriálu o české výpravě do vesmíru - KOSMO, (Česká televize). V současné době se věnuje animaci a režii kreslených pohádek na dětské stanici ČT déčko, pro kterou vytvořil koncept výtvarného stylu společně s Martinem Hejlem. Postavičky Déčka a jejich příběhy můžeme vidět po celé vysílání. Objevují se v upoutávkách, znělkách a jiných formátech, které od sebe oddělují jednotlivé pořady a končí vysílací čas stanice ( Outro). Mezi jeho významné klienty patří právě Česká televize, ale i TV NOVA, MTV (MTV CHillout zone), HBO, Coca Cola nebo Český olympijský výbor (Czech olympics Winter 2014 ilustrace ZOH v Soči, Olympic lessons LOH 2012 v Londýně)

Daniel Špaček je také častým hostem mnoha festivalů (Anifest, Anifilm, Zlín festival…) a působí i jako vyučující (Prague College)  aArt College Gothenburg, Švédsko), kde ve svých tematických workshopech a přednáškách představuje svojí tvorbu nebo produkci kreslených seriálů.

Astronauti jsou pro Daniela Špačka hrdinové a zdrojem inspirace. Umožňují nám vidět svět v širším měřítku a z větší perspektivy. Svými ilustracemi nám chce Daniel Špaček ukázat stejný pohled, ale v menším měřítku. Výstava „Od dneška za 100 let“ představuje svět v budoucnosti, přesněji rok 2119. Jak se budeme přepravovat? Nahradí nás v práci roboti? Stane se člověk ohroženým druhem? Představivosti se meze nekladou a pro Daniela Špačka je hranicí pouze konec plátna.

 

Kdy: 7. 5. – 3. 8. (otevírací doba zde)

Kde: PointCulture Liège, Rue de l'Official 1-5, 4000 Lutych/Liège

VSTUP VOLNÝ

 

Místo konání:
PointCulture Liege
Datum:

Od: 7.5.2019
Do: 3.8.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala