Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.8.2020 21:00

Český film Noctuelle @ festival krátkých filmů "dotdotdot"

Vyrábí motýly, sny, ale i noční můry a zlo. Animovaný snímek Martina Petrlíčka, nadějného studenta Sutnarky. Petrlíček se soustřeďuje na animaci s loutkami a má jasně rozpoznatelný styl. Krátký film Noctuelle bude k vidění v rámci 11. ročníku open air festivalu krátkých filmů "dotdotdot".

Animovaný film s hlavní postavou Noctuella, který vyrábí motýly přinášející lidem sny a koná dobro. V Noctuellově světě však existuje i Netopýr, který je protikladem Noctuella a představuje zápornou postavu. Netopýr totiž chytá kladné sny (motýly) a přeměňuje je na negativní. Ale co se stane když uteče?

Česko, 2019, 10 min
Režie a scénář
: Martin Petrlíček; Kamera: Ivan Vít, Martin Petrlíček; Hudba: Petr Vrba

Martin A. Pertlíček je plzeňským rodákem a studentem loutkové animace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Při tvorbě loutkového filmu oceňuje především skutečnost, že v něm není nic nemožné.

Projekce proběhne v neděli 2. 8. 2020 ve 21:00 hodin na adrese Volkskundemuseum Wien, Laudongasse 15–19, 1080 Wien.

Open air festival krátkých filmů "dotdotdot" (5. 7.–25. 8. 2020) je mezinárodní festival krátkých filmů iniciovaný Lisou Mai. Představuje filmy ze 40 zemí světa a je doprovázen filmovými rozhovory a podnětnými diskuzemi. Název festivalu – tři tečky – symbolizuje otevřený prostor pro diskuzi. Jedná se o vůbec první bezbariérový festival v Rakousku, jenž se snaží zprostředkovat filmový zážitek všem lidem bez ohledu na finanční či zdravotní rozdíly.

Více o programu naleznete zde.
Informace o vstupenkách na webu festivalu.

Místo konání:
Volkskundemuseum Wien, Laudongasse 15-19, 1080 Wien
Datum:

2.8.2020 21:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala