Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.12.2014

Debata „Transformace evropské identity: Thomas de Maizière a Věra Jourová“

České centrum v Bruselu a Goethe-Institut v Bruselu vás srdečně zvou na debatu „Transformace evropské identity“ s podtématem „Jak Evropa chrání data svých občanů?“. Pozvanými hosty jsou Věra Jourová, eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitelskou politiku a rovnost pohlaví, a Thomas de Maizière, současný ministr vnitra Německa. Debata se uskuteční v Goethe-Institutu v Bruselu dne 3. prosince 2014 od 18:30. Je volně přístupná. Pro rezervaci, prosím, využijte e-mailovou adresu: kultur_3@bruessel.goethe.org.

Co nového se můžeme dozvědět o Evropě? Co můžeme vytvořit společně v Evropě i v nás? Kým chceme být a jakou cestou se chceme společně vydat? Cyklus „Transformace evropské identity“ bude v prosinci zaměřen na aktuální tematiku ochrany osobních dat a informací občanů EU. Co bychom měli udělat pro rozvoj nejen Evropské unie, ale i celé Evropy, jako politického, ekonomického, kulturního a sociálního projektu? Který evropský diskurs nám může posloužit jako model a leitmotiv pro určení naší společné linie? Diskuzi bude moderovat Matthias Krupa. Pozvanými odborníky jsou Věra Jourová a Thomas de Maizière.

Věra Jourová je česká politička, členka hnutí ANO 2011 a v neposlední řadě čerstvě zvolená komisařka pro spravedlnost, spotřebitelskou politiku a rovnost pohlaví EU. V období od ledna 2014 byla ministryní pro místní rozvoj ve vládě Bohuslava Sobotky. Mezi její priority na pozici eurokomisařky patří uzavření vyjednávání v rámci balíčků o ochraně osobních údajů, o bezpečnosti produktů a o dohledu nad trhem.

Thomas de Maizière, současný ministr vnitra Německa, má za sebou dlouhou a úspěšnou politickou kariéru. Své zkušenosti nabyl jako ministr financí, ministr spravedlnosti a vnitřních věcí v Meklenbursku-Předním Pomořansku a Sasku. Od roku 2005 působil v kabinetu kancléřky Merkelové, nejdříve jako ministr vnitra v roce 2009 a následně jako ministr obrany v letech 2011-2013.

 

Více informací na: http://www.goethe.de/ins/be/bru/ver/fr13617738v.htm

 

Kdy: 3. prosince 2014 od 18:30

 

Kde: Goethe-Institut, Rue Belliard 58, 1040 Brusel

 

Vstup: zdarma

 

Rezervace: kultur_3@bruessel.goethe.org

 

Místo konání:

Goethe-Institut v Bruselu, Rue Belliard 58, 1040 Brusel

Datum:

3.12.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala