Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2019 18:30

Módní přehlídka PARIS / PRAGUE / NEW YORK

České centrum v Paříži a Impasse de la Defense Vás zvou na módní přehlídku PRAHA-PARIS-NEW YORK MAN SUMMER 2020, abychom společně oslavili 100 let kultury a umění, které úzce propojuje tři hlavní města Paříž - Praha - New York. V Českém centru se představí Karim Bonnet (návrhář) a Brigitta Zrustová (scénografka). Akce je realizovaná v rámci týdne módy v Paříži.

Modní přehlídka se ponese v duchu bláznivých let, ale i hledání čistoty stylu. Právě v prostředí, kde se mísí sladká dovokost s poezií a láskou, se zrodilo umění, poznamenané dvěma válkami, které oslavuje spojení svobody, vášně, ale především radost ze života. Kombinace podmanivé pražské architektury, módní nesmrtelnosti Paříže a síly jazzového New Yorku jsou zdrojem inspirace pro mnohé umělce.

To vše inspirovalo i Karima Bonneta z Impasse de la Défense a jeho novou kolekci Homme 2020: PARIS / PRAGUE / NEW YORK, která bude představena 21. června v Českém centru.

Přehlídka bude zahájena tanečním vystoupením Sophie Blet, v doprovodu houslistky Markéty Langové.

O scénografii se postará Brigita Zrůstová.

Karim Bonnet je zakladatelem oděvní značky "impasse de la défense". Jeho místem působnosti se stalo centrum staré Paříže, oblast uměleckého experimentování a kulturního života. Po více jak 15 let se snaží vystihnout, co pro něj znamená krása.  Karim si vytvořil svůj umělecký vesmír. Jinak řečeno, Karim vytváří věci, co mají šmrnc, ale nejdou pouze po povrchu, jeho nezkrotná singularita je všude přítomná.

Karim bonnet

 

Umělkyně, textilní návrhářka, grafička, kameramanka a scénografka, tím vším je Brigita Zrůstová.Nyní žije a pracuje v Paříži, ale stejně tak i v Čechách, a proto její identitu formují tyto dvě země.

 

Brigita Zrůstová 

 

 

 

 

 

 


Vstup zdarma, rezervace posílejte na email paris@czech.cz nebo volejte na tel. 01 53 73 00 22. 

 

 

Místo konání:

Datum:

21.6.2019 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala