Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2007 0:00 - 0:00

Děti-dětem, koncert MUSICA GRATA

V rámci slavnostního předání cen účastníkům soutěže dětských výkresů "Lidická růže" se uskuteční koncert dua Musica Grata. Sál Českého centra (ul. Julia Fučíka 12/14), dne 20.11.2007 od 17,00 hodin vstup zdarma

Vystoupení žáků ZŠ při Velvyslanectví ČR v RF

 

Koncert dua Musica Grata:

(Milan Arner-klarinet, Petra Arnerová-kytara)

 Valerij Živalevskij: Dumka, John Duarte: Anglická suita č.4 op.82, Egberto Gismonti: Voda a víno, Paulo Galvao: Árie a Humoreska, Milan Tesař: Suita Karussel (Intermezzo, Aria, Finale)

 

                  Slavnostní předání cen účastníkům dětské soutěže „Lidická růže“

Milan Arner a Petra Elicerová hrají v duu Musica grata od roku 1995. Již při studiu na Deylově konzervatoři hráli na četných koncertech v Čechách i v zahraničí. Pravidelně se účastní festivalu Dny umění nevidomých na Moravě. R.1999 získali třetí cenu na festivalu komorní hudby s kytarou Ghitaralia v polské Przemysli. Vzdělání v oblasti komorní hudby si duo prohloubilo na Státním specializovaném institutu umění v Moskvě, kde studovalo tento obor pod vedením kytaristky Natálie Ivanovové-Kramské. Soubor vystupoval na koncertech v Německu, Švédsku, Rumunsku, Bulharsku, Bělorusku, Ukrajině a Rusku. Milan Arner a Petra Elicerová jsou zváni též k výchovným koncertům pro základní a střední školy a vernisážím výstav. Bývají zváni k vystupování na českých centrech v zahraničí.

Roku 1999 natočilo duo Musica grata své profilové CD, na němž představuje úpravy skladeb baroka a klasicismu, i skladby soudobých českých autorů.

Repertoár dua sahá od skladeb renesančních po kompozice skladatelů 20. století. Musica grata se také snaží podnítit soudobé české skladatele ke kompozici nových skladeb pro toto obsazení.

Roku 2000 duo podniklo koncertní cestu po Bělorusku (Minsk, Gomel, Grodno, Moloděčno). Roku 2001 vystupovalo na koncertech, pořádaných Českými centry v Bulharsku (Sofie, Pazardžik, Festival komorní hudby v Plovdivu) a Rusku (Moskva).

Petra Elicerová

Petra Elicerová (1973) vystudovala kytaru na pražské Deylově konzervatoři ve třídě Jaroslava Fantyše. Během studia vystoupila na mnoha koncertech, nejčastěji v komorních souborech. V letech 2001-2002 studovala na Státním specializovaném institutu umění v Moskvě kytaru a komorní hru u Natálie Ivanovové-Kramské. Nyní vyučuje na Základní umělecké škole v Praze.

Milan Arner

Milan Arner (1976) vystudoval konzervatoř Jana Deyla v Praze, klarinet ve třídě Jiřího Urbana, klavír u Ivy Skalákové. Během studia vystupoval na řadě koncertů v Čechách i v zahraničí. V roce 1997 získal druhou cenu a cenu pro nejlepšího českého interpreta na mezinárodní soutěži zrakově postižených hudebníků v Mariánských lázních. V prosinci r.1999 přednesl koncert Es dur Carla Stamitze ve Španělském sále Pražského hradu za doprovodu Komorního orchestru pražských symfoniků s dirigentem Petrem Vronským. V letech 2001-2002 studoval na Státním specializovaném institutu umění v Moskvě, klarinet u Sergeje Sorokina a komorní hru u kytaristky Natálie Ivanovové-Kramské. Po ukončení bakalářského studia hudební vědy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze vyučuje na Konzervatoři a ladičské škole Jana Deyla.

Místo konání:

3. Tverskaja-Jamskaja 33/39
125047 Moskva
Rusko

Datum:

20.11.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala