Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.9.2012 - 21.9.2012

Rychnovský dětský sbor Carmina vystoupí v Nizozemí

Dětský pěvecký sbor Carmina z Rychnova nad Kněžnou se v Nizozemí představí během několika koncertů ve Woerdenu, Haagu a Warmenhuizenu. Pod vedením Karla Štrégla zazní české a keltské skladby, svatební písně z Balkánu či skladby duchovní. Pozor změna: Koncert v pátek v Haagu se koná na jiném místě, než bylo původně ohlášeno. Správná adresa je Paschaliskerk, Wassenaarseweg 53, Den Haag.

Přehled koncertů:

Pondělí 17. září: 20.00, kostel Bonaventurakerk, Woerden. Koncert pěti sborů. Vstupné: € 5, - vstupenky lze rezervovat prostřednictvím: info@zanglust.nl a info@vrouwenkoorludiek.nl.  

Středa 19. září: kostel de Oude Ursulakerk, Warmenhuizen. Dvojkoncert s komorním sborem Sine Nomine z Alkmaaru. Vstupné je € 5, -

 Pátek 21. září: 19.00, kostel Paschaliskerk, Haag. Dvojkoncert s námořnickým sborem Haagse Matrozenkoor. Vstupné je dobrovolné.

Carmina je koncertním oddělením Rychnovského dětského sboru, odzpívala stovky koncertů na domácích pódiích a projela Evropu od Polárního kruhu (zpívali jsme Santovi) až po Barcelonu, v roce 2007 navštívila i USA (Boston, Connecticut, New York). Carmina si dobře vedla i na mezinárodních festivalech i soutěžích. Uveďme alespoň 2.místo na mezinárodní soutěži v Lecco - Itálie - 1997, dvě zlaté medaile na mezinárodní soutěži ve finském TAMPERE -1999 a stříbro ve španělské Tolose 2000.

Carmina nahrála tři CD - Carmina 1998, Afrika 2002, Vánoční hudba východních Čech 2003. Carmina si vytvořila osobitý způsob práce, který spočívá v tom, že se kromě běžného sborového repertoáru ponoří do určitého stylu, proudu nebo žánru a snaží se dopracovat k samotným kořenům dané hudby (etnická, populární, lidová, nově objevené rukopisy ...). Populárním projektem byla např. Afrika (ke kořenům hudby černého kontinentu). Právě prováděným programem je Masopust.

Carmina spolupracuje s českými i zahraničními interprety, orchestry a skladateli. Má své stálé partnery ve francouzských městech Nantes, Brive, Collioure a Mornant se kterými každoročně uskutečňuje společné projekty. Velmi zajímavá je také naše spolupráce se ZOO Dvůr Králové n.L. Sbormistrem je pan Karel Štrégl.

Ukázka z vystoupení:

Místo konání:
Sint-Bonaventurakerk, Rijnstraat 56, Woerden; Paschaliskerk, Wassenaarseweg 53, Den Haag; Oude Ursulakerk, Dorpsstraat 93, Warmenhuizen
Datum:

Od: 17.9.2012
Do: 21.9.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala