Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.6.2018 19:30

Deus Ex Machina: Pražské jaro

Vlámský literární časopis Deus ex Machina ve spolupráci s Českým centrem Brusel a Zastoupením hl. m. Prahy v Bruselu společně organizují jedinečnou událost, která se zaměří na téma Pražského jara. Během večera se diváci ponoří do tohoto pohnutého období české a československé historie díky básním Václava Hraběte či fotografiím Pavla Baňky. Hosté také představí méně známé momenty Pražského jara, jako je například setkání Milana Kundery a Gabriela Garcíi Márqueze.

Program večera:

Program zahájí Lucie Čadilová (ředitelka Pražského domu v Bruselu) a Michiel Leen (redaktor časopisu Deus Ex Machina). Dále se slova ujme:

 - Vincent Scheltiens (doktorand historie z Antverpské univerzity), který se zaměří na dynamické liberalizační iniciativy období pražského jara

- Jitka Pánek Jurková (ředitelka Českého centra Brusel), jež návštěvníkům představí život a dílo českého fotografa Josefa Koudelky

- Wim Michiel (vydavatel Deus Ex Machina) a pohovoří o spojení Franze Kafky a Pražského jara

- Jasper Vervaeke (doktorand oboru španělský jazyk a literatura), který bude mluvit o pozoruhodném setkání, které proběhlo v Praze v roce 1968 mezi Milanem Kunderou, Gabrielem Garcíou Márquezem, Juliem Cortázarem a Carlosem Fuentem.

- v průběhu večera vystoupí nizozemsko-česká překladatelka Irmma Pieper, která přečte některé překlady básní Václava Hraběte.

Po prezentaci bude následovat recepce a návštěvníci budou moci navštívit výstavu Eriky Bornové and Tomáše Císařovského, která právě probíhá v Pražském domě.

 

Kdy: středa 20. června 2018 v 19:30

Kde: Pražský dům v Bruselu, Avenue Palmerston 16, Brusel

Vstup volný, registrace povinná zde: praguehouse@praha.eu nebo info@deusexmachina.be

Photo © Karel Hájek, National Museum Prague archive

Místo konání:

Datum:

20.6.2018 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala