Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.9.2014

Madrid slaví Evropský den jazyků

Dne 25. září oslaví kulturní instituce zemí Evropské unie v Madridu společně Evropský den jazyků. Pro návštěvníky bude připraveno promítání filmů, bookcrossing, jazykové rychlokurzy, výstavy, ochutnávky národních specialit, představení, hudba, tanec a mnoho dalšího. České centrum přispěje do programu lekcí češtiny pro začátečníky a ochutnávkou českého piva, které proběhnou v prostorách Goethe Institutu. V Institutu Française budou promítány animované filmy s Krtečkem.

Sedmnáct kulturních institutů a velvyslanectví zemí Evropské unie, které mají svá zastoupení v Madridu a jsou sdruženy v rámci asociace EUNIC, připraví u příležitosti Evropského dne jazyků již potřetí den otevřených dveří a celé spektrum kulturních a vzdělávacích aktivit pro širokou veřejnost.

Takzvaný "lingvistický pas", který návštěvník získá, dostaví-li se během tohoto dne do více než jednoho z devíti kulturních center, v nichž bude program probíhat, dále umožní zúčastnit se slosování o ceny, které evropské instituce připravily.

Všem návštěvníkům, kteří by se rádi naučili základům českého jazyka, je určena začátečnická lekce češtiny lektorky Terezy Halasové, která proběhne od 18 do 20 hodin v prostorách Goethe Institutu, kde bude rovněž možné ochutnat české pivo a další skvosty české, německé, polské, litevské a maďarské kuchyně.

V Institutu Française budou od 18 do 19:30 hodin k vidění animované pohádky se slavným Krtečkem Zdeňka Milera.

Evropského dne jazyků se zúčastní Alliance Française ve Španělsku, British Council, České centrum Madrid, Goethe-Institut ve Španělsku, Iberoamerický institut Finska, Instituto Camões, Instituto Cervantes, Institut Français, Italský kulturní institut v Madridu, Polský kulturní institut, Rakouské kulturní fórum, Rumunský Kulturní Institut a velvyslanectví Litvy, Maďarska a Slovenska, ve spolupráci se zastoupením Evropské komise ve Španělsku.

Kompletní program zde.

Místo konání:

Madrid

Datum:

25.9.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala