Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.2.2017

Česká účast na studentském festivalu FACT

Nově vzniklý festival studentského divadla FACT, který organizuje maďarská obdoba pražské DAMU, má za cíl propojit studenty vysokých divadelních škol a přimět je k vzájemné prezentaci svých tvůrčích počinů. Českou republiku budou reprezentovat inscenace pražské DAMU, a to mikroSZPUTYNIK a The Woods.

mikroSZPUTYNIK je jednoduchá loutková scéna pro jednu loutku a dva herce. Divák může sledovat show kukátkem o rozměrech 4,4x7 cm. Umělci používají papír a jiné mechanické prvky během jejich představení. Vytváří tak jedinečný vizuální a dramatický zážitek. Scénografii navrhla Tereza Černá a Dominik Migač, kteří jsou studenti programu bakalářského studia na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU.

The Woods je krátká hra, která volně vychází z Červené Karkulky, Alenky v říši divů a dalších mladých hrdinek a jejich příběhů. Katherine, hlavní postava, putuje do lesa, kde se ji stanou podivné věci. Příběh o sexualitě a dospívání, o vzdálenosti mezi námi. Hra klade otázku: Kde je začátek dospělosti a konec dětství?

Další informace na webu festivalu: ZDE

Místo konání:

Színház- és Filmművészeti Egyetem, 1088 Budapest, Vas utca 2/c

Datum:

4.2.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala