Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.6.2013 - 16.6.2013

Mezinárodní divadelní festival v Sibiu 2013

Na 20. ročníku mezinárodního divadelního festivalu FIT Sibiu se představí současný český tanec. Vystoupí zde DekkaDancers, Teatr Novogo Fronta a Andrea Miltnerová.

Andrea Miltnerová / TANEC MAGNETICKÉ BALERÍNKY

ST 12. 6.

Pohyb v kontextu obrazu a zvuku - obraz a zvuk v pohybu. Magnetická balerínka těká uprostřed minimálního, avšak mnohodimenziálního prostoru, který umožňuje rozšířené vnímání a prožívání tance. Intenzivní pohybové sekvence ve spojení se zvukovou koláží a úzce napojeným, pohyblivým světelným designem, předkládají nenásilné, místy iritující, jindy zranitelné osobní svědectví o urputné obsesi pohybem.

Andrea Miltnerová je britská tanečnice a choreografka českého původu, která žije trvale v Praze, se už řadu let koncentruje na barokní tanec a jeho kreativní fúzi s dalšími tanečními technikami, především současným tancem. Narodila se v Londýně, kde vystudovala klasický i moderní tanec. Do Prahy přišla za souborem baletu Národního divadla.

Tanec magnetické balerínky, koprodukční projekt Andrey Miltnerové a Motus o.s., byl vybrán na prestižní seznam tzv. Priority Companies 2013 nejvýznamnějšího evropského networku Aerowaves.

 

DekkaDancers / UMÍNĚNOST ZTRACENÝCH

ČT 13. 6.

„Superhrdinové jsou zpět ! ” (Sylvester Stallone)

Malá hříčka o hrdinech dnešní doby – o nás, o ženách, o nás, o mužích, o našich přednostech, dovednostech, o síle i slabosti, radosti, bolesti a neustálé touze si hrát a bavit se….

Soubor DekkaDancers založili sólisté souboru Národního divadla v Praze Tom Rychetský a Viktor Konvalinka spolu s fotografem a mediálním umělecem Pavlem Hejným. Své originální představy o tanci od roku 2009 realizují spolu s kolegy – převážně členy souboru baletu ND v Praze.  

 

Teatr Novogo Fronta / CAUSA FATALIS

PÁ 14. 6.

Causa fatalis je představení odehrávající se pod širým nebem, alegorická groteska o složitosti lidské duše

Zdánlivě nevinný začátek. Témeř harmonický koloběh konfliktu mezi obyvately jedného domu. Ubohý život bez velkých požadavků. Stačí málo... Příchod někoho a křehká rovnováha je narušena. Otevírájí se netušené možnosti, probouzí se nepoznaná touha.

Magie pokušení unáší až do předsíně ráje. Po vzletu ale nastupuje pád. Zoufalství, zloba, destrukce, strach a tma. Ve tmě v člověku ožívá zvíře. Zvítězí?

Teatr Novogo Fronta je česko-ruský soubor fyzického divadla, který byl založen v roce 1993 Irinou Andreevou a Alešem Janákem v St. Petersburgu v Rusku, ale krátce poté se usadil v Praze, kde působí doposud.

 

http://www.sibfest.ro/

Místo konání:
Sibiu
Datum:

Od: 7.6.2013
Do: 16.6.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala