Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.7.2011 22:00

Divadlo Continuo představí svoji hru FINIS TERRAE v rámci 19. mezinárodního festivalu „Umění ulice“

Jednou z prestižních akcí zařazených na oficiální seznam kulturních aktivit polského předsednictví EU je také varšavský 19. mezinárodní festival „Umění ulice“. Po boku divadelních souborů z celého světa vystoupí také české divadlo Continuo.

Od 1. do 5. července se promění Varšava v jedno velké divadelní představení. Již 18. ročník Mezinárodního festivalu „Umění ulice“ nabídne návštěvníkům umění vynikajících divadelních souborů z Belgie, Francie, Itálie, Německa, Polska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie. Českou republiku zde bude reprezentovat divadlo Continuo, které České centrum představilo ve Varšavě v roce 2009 na 4. Mezinárodním Festivalu Loutkového divadla pro dospělé „Loutka je také jen člověk“.

Svou varšavskou účastí Divadlo Continuo pokračuje ve svých představeních hry FINIS TERRAE v Polsku: po 28. 5., kdy hostovalo ve Vratislavi, ji uvede 25. 6. v Jedlině Zdrój a 27. 6. v Zamości. Po varšavské přehlídce 2. 7. bude dále účinkovat ve Svidnici (9.7.) a Katovicích (16.7.).

 

FINIS TERRAE

Pohybové, loutkové a výtvarné pouliční představení, které umělecky propojuje historické texty s pohybem, živou hudbou a výtvarnou poezií. Hrdinská pouť za svatým grálem a obraz osiřelé ženské duše je podobenstvím o dvou cestách – mužské a ženské.

 

Divadlo Continuo je mezinárodní nezávislá divadelní skupina vedená režisérem a uměleckým vedoucím Pavlem Šťouračem. Od roku 1995 skupina trvale sídlí a tvoří v malé jihočeské vesnici Malovice. Podstatou inscenací Divadla Continuo je pohyb, fyzické herectví, tanec, které herci doplňují o cirkusové techniky a živou hudbu. Důležitou roli v celkovém zpracování hraje také výrazná výtvarná stylizace.

Divadlo Continuo, navazující na tradici tvůrců druhé divadelní reformy, získalo za své inscenace řadu ocenění, naposledy v loňském roce, kdy autorský text Ivana Jurečky „Oběť“ postoupil do finále soutěže o cenu Evalda Schorma. V roce 2008 získal Pavel Šťourač za režii inscenace „Spettatori“ Stříbrnou medaili prezidenta Italské republiky (Giorgio Napolitano´s Silver Medal). Tato úspěšná hra obdržela dále 5 z osmi cen na festivalu vysokých divadelních škol Romateatro Festival v Římě a dvě ceny na festivalu Istropolitana v Bratislavě. V roce 2006 bylo Continuo ověnčeno Cenou festivalu Next Wave v kategorii „Producentský projekt“ za projekt „Kratochvílení 2006“ a Cenou odborné poroty za představení „Letokruhy“ na polském festivalu Sousedé (Sasiedzi) v Lublině.

 

Více na: www.continuo.cz; www.sztukaulicy.pl

Místo konání:

Warszawa, Park Świętokrzyski

Datum:

2.7.2011 22:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala