Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.8.2015 20:00 - 2.8.2015 17:30

Divadlo Continuo: U zdi

Zeď znamená pro naši civilizaci, vedle svého praktického účelu, významný symbol. Je současně tím co nás ochraňuje, stejně jako tím co nás odděluje, vymezuje, i tím, co nám brání a překáží. Pouliční představení fyzického a tanečního divadla na festivalu Művészetek Völgye.

Jedna bezejmenná zeď a její příběh v čase. Zeď u níž se popravovalo, u níž se scházeli milenci k tajným schůzkám. Zeď, přes kterou se utíká do lepšího světa. Zeď na níž se píšou vzkazy i revoluční hesla. Na níž se lepí plakáty i reklamy na nejnovější výrobky, které zaručeně musíte mít. Kromě toho že nás chrání před vnějším, cizím, nebezpečným či jen nepříjemným, může být i překážkou v naší cestě. Cestě za neznámým a nepoznaným, ale přesto tak důležitým.

Kompozice volných asociací na téma zdi se spojila v pohybové a výtvarné pouliční představení Divadla Continuo. Fyzické divadlo střídají výtvarné obrazy, komika tragiku, vertikalita se mění v horizontalitu a naopak. A na konci vlastně nevíme, co je dole a co nahoře, kdo uvnitř, kdo venku a hlavně co je za zdí.

 REŽIE A CHOREOGRAFIE: Pavel Štourač

SCÉNOGRAFIE: Martin Janda and Continuo
KOSTÝMY: Helena Štouračová
HUDBA: Elia Moretti
SVĚTELNÝ DESIGN: Jiří Pírko Šmirk

ÚČINKUJÍ: Kateřina Šobáňová, Zuzana Smolová, Mariana Tucci, Alessandro La Rocca, Martin Janda, Michal Puhač and Elia Moretti

Pouliční představení fyzického a tanečního divadla, nonverbální, délka představení: 55 min

 

http://www.continuo.cz/

http://www.muveszetekvolgye.hu/en

Místo konání:
Zsámbéki Színházi Bázis / Művészetek Völgye
Datum:

Od: 1.8.2015 20:00
Do: 2.8.2015 17:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala