Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.5.2012 18:00

Divadlo Koňmo na mezinárodním festivalu loutkového divadla MAIG 2012 na Mallorce

České centrum zve na představení Divadla Koňmo, divadelní skupiny, která spojuje verbální i neverbální herecký projev s loutkovým divadlem. Koňmo pracuje na české alternativní scéně už od roku 1994. Na mezinárodním festivalu loutkového divadla na Mallorce MAIG představí svou hru Vodnická pohádka, kterou návštěvníci budou mít možnost uvidět 11. května v 11 hodin v Selva de Mallorca a v 18 hodin v Palma de Mallorca.

Klasická česká pohádka s lakotnou mlynářkou, přitroublým mlynářem, hodnou Bětuškou, mazaným vodníkem a opravdovým čertem. Rozverné představení pro malé i velké je opatřeno zaručeně živou hudbou a doprovázeno na opravdové hudební nástroje. Maňásci ožívají a opět dřevění, čert čaruje, vodník miluje, mlynářka hudruje, voda stříká a dva se při tom můžou strhnout!

Legendární představení divadelní společnosti Koňmo, bylo premiérováno coby činoherní verze pro pět herců se značným prostorem pro improvizaci v červenci roku 1995. Původní verze byla nastudována ve stejném roce na statku Václava Koubka v Chotěmicích pod jeho režijním vedením a opatřena zaručeně živými písněmi z jeho pera. V dalších letech se představení stalo pilotním kusem dnes profesionálního souboru, jenž s ním zprvu coby kočovná společnost brázdil naší vlast ve svém prvním, neméně legendárním voze Škoda 1203 a dočkalo se více než tří set repríz. Derniéra původní verze proběhla stylově na svatbě prvního vodníka Půpy v dubnu 2007.

 Součastnou podobu inscenace dostala úpravou pro dva herce a zejména převedením části zodpovědnosti na pět herců lipových z dílny řezbáře Honzy Růžičky. Představení obnovenou premiérou v prosinci 2009 získalo nejen novou, místy až trojrozměrnou scénu, ale i nový rozměr pohledu z boku či zezadu, kde se protagonisté skutečně nezastaví...

Více informací na:

 http://elasticnou.com/festivalteresetesmallorca/

 

Místo konání:
Patio de la Misericordia, Calle Misericòrdia. Palma de Mallorca;CP Es Putxet, Selva. Mallorca
Datum:

11.5.2012 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala