Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.7.2012 - 15.7.2012

Divadlo Kvelb ve Varšavě!

Srdečně zveme na představení „Kašpar Rek” českého divadla Kvelb, ktoré se bude konat 8. července ve 21.00 hodin na Rynku Nového Města ve Varšavě v rámci 20. ročníku mezinárodního Festivalu Umění ulice”!

Mezinárodní festival „Sztuka Ulicy“ je uměleckou událostí mezinárodního významu, který je od roku 1993 organizován v městských prostorách Varšavy. Každoročně se ho účastní stovky umělců z Polska i zemí celého světa a navštíví ho desítky tisíc diváků. Jde o nejrůznější představení performativního umění, především divadla, tance a uličního divadla, která svérázným a barvitým způsobem vytváří kaleidoskop zkušeností a uměleckých záměrů realizovaných na otevřené scéně ulic, náměstí či parků polského hlavního města.

Letošního ročníku se zúčastní také české Divadlo Kvelb, dlouhodobě podporované Českým centrem ve Varšavě, s představením Kašpar Rek! Příběh ve stylu „nového cirkusu“ vypráví o nalezení a ztrátě lásky a smyslu života. Hlavní hrdina Kašpar, který ztratil smysl života, ho hledá po hospodách, v náručí žen, práci, pekle, na zemi i nebi… A smysl nakonec nachází... v hledání.

Stylistika „nového cirkusu“ se opírá o nonverbální, akrobatická vystoupení, jež doprovází živá hudba, loutky, akrobatické eskapády... Představení je inspirováno Komenského „Labyrintem, světa a rájem srdce”.

Polská premiéra se bude konat 8 července 2012 ve 21.00 hodin na varšavském Rynku Nového Města v rámci 20. Mezinárodního Festivalu „Sztuka Ulicy“.

Divadlo Kvelb: Kašpar Rek trailer: www.youtube.com/watch?v=mU1kX2oawu0&feature=share

Více informací o programu Festivalu: www.sztukaulicy.pl a www.facebook.com/pages/Festiwal-Sztuka-Ulicy/120167784662142

Místo konání:

Festiwal Sztuka Ulicy, Warszawa

Datum:

Od: 7.7.2012
Do: 15.7.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala