Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.11.2014 12:00

Film o architektovi D. Kopeckém na festivalu funkcionalismu v Gdyni – Archi FILM

Mimořádný autorský dokument o životě radikálního architekta Davida Kopeckého, jednoho z nejzajímavějších architektů, kteří se v Čechách objevili v minulých letech. Film natočila po jeho tragické smrti v mladém věku jeho žena. K vidění bude na filmovém festivalu dokumentárních filmů „Po stopách funkcionalismu v Gdyni“ 22.11. (12 hod) spolu se snímky o dalších jménech světového stavitelství.

Filmová přehlídka je zaměřena na vybraná témata architektury 20. a 21. století – od funkcionalismu přes brutalismus, dekonstruktivismus  po moderní trendy v evropské a světové architektuře. Hrdiny většiny filmů jsou především architekti – autoři nových myšlenek, vynikajících projektů a realizací v evropské, světové, ale také lokální architektuře. Za stavbami, které obdivujeme, fotografujeme či analyzujeme, stojí v první řadě lidé a jejich myšlenky i jejich často mnohaletý boj na cestě k uznání. 

Film „DK“ se promítá díky přispění Českého centra Varšava. 

Program:
1) EAMES: Architekt a Malířka (2011, USA) film o slavném duetu Hermanna Millera a Ray Eamesové – architektovi a umělkyni - designérce, Gdynia InfoBox, 21. XI, 17:30 hod.

2)    DK – film o Davidu Kopeckém (2013, ČR)  – o moderním architektovi, předčasně tragicky zesnulém, polská premiéra, Gdynia InfoBox, 22. XI, 12:00 hod.

3)  Bauhaus - Modell und Mythos (2009, Německo), Městské Muzeum v Gdyni, 14:00 hod. 

4)  Londýn - Utopie (2010, Velká Británie), film o architektuře Londýna  počátku 70. let. O expanzi realizace a projektů  tzv. brutalismu, Městské Muzeum v Gdyni, 22. XI, 16:00 hod.

Vstup zdarma

Hlavní organizátor: Město Gdynia – Gdyňská modernistická stezka
Partneři: České Centrum ve Varšavě, Goethe-Institut, Gdynia InfoBox,  Městské Muzeum v Gdyni

Místo konání:
Gdynia, Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30
Datum:

22.11.2014 12:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala