Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.9.2019 20:00

dné //\\ Hör dich glücklich

Když méně je více a v jednoduchosti je krása. Pražský producent Ondřej Holý alias dné vsadil na něžné pianové linky a svými melodiemi si získal nejen přízeň hudebních kritiků, ale také posluchačů napříč kontinenty. Dného zasněné písně odráží "polopocity", jež k nám tiše přichází a bez velkých rezonancí zase mizí. Vzpomínky, které rychle vyprchají, přesto jsou z nich poskládány naše životy.

Dné zaujal už svými čtyřmi EPs z let 2009-2013, jeho dlouhohrající debut These Semi Feelings, They Are Everywhere (2016, Majestic Casual Records), který v TZB představí, na sebe však nechal pár let čekat. A pro Holého to byly roky plné nahrávání a následného mazání své hudby, roky plné nespokojenosti, tápání a zklamání. Neomezené možnosti elektronické hudby se pro něj ukázaly být limitujícími a nepřeberné množství efektů ho opakovaně přivádělo do slepé uličky. Jak sám říká, neumí použít samply bicích tak, aby se mu líbily.

Pevný bod našel ve staletími prověřeném a až banálně jednoduchém zvuku klavíru, který skvěle funguje i na poli současné elektronické hudby. Ke klavírním melodiím, které nemají rozesmutnit, ale naopak nabídnout pocit naděje, přidával ruchy posbírané z každodenního reálného světa, jako je zvuk nehtů tažených po stole či tleskání. A vsadil na dobrou kartu. Za svoji tvorbu posbíral v jednom roce ceny českých hudebních kritiků Apollo, Vinyla a Anděl a jeho tracky mají statisíce přehrání .

Koncert se uskuteční v rámci řady Hör dich glücklich, v níž pravidelně představujeme českou alternativní hudbu v uvolněné, neformální a intimní atmosféře prostoru, který umožní divákům poslouchat, ležet, relaxovat nebo spát a být součástí právě vytvořeného uměleckého aktu.

Vstup zadarmo

 

 


 

foto © Radek Brousil

 

 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

27.9.2019 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala