Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.5.2011 19:30 - 28.5.2011

Dny české architektury

České centrum Vídeň spolupořádá třídenní akci pod názvem Dny české architektury (26.-28. 5. 2011), která si klade za cíl rakouskému publiku představit českou architekturu posledních let. Své práce budou prezentovat zástupci mladé generace architektů. V rámci akce je možné navštívit besedy, zhlédnout multimediální projekt nebo se zúčastnit exkurze do Brna.

 

Ve čtvrtek 26.5. proběhnou čtyři přednášky českých architektů: budou Peter Hájek, Pavel Hnilička, Skupina  a A1 architects, kteří odprezentují svou tvorbu posledních let.  Účastníci se tak seznámí s novými přístupy a jejich výsledky.

V pátek uvede vídeňské Topkino audiovizuální pořad pod názvem "Spam: Karel Gott Prager". Tři čeští umělci představí atraktivním způsobem tvorbu jednoho z nejvýznamnějších českých architektů 20. století - Karla Pragera, který v 70. a 80. letech 20. století navrhl řadu zajímavých budov. V rámci tohoto představení zhlédne divák v zajímavé živé hudební kulise plány, fotografie, videa a 3D modely včetně zvukového podkreslení.

V sobotu, 28.05. proběhne exkurse za brněnskou architekturou. Zájemci mohou shlédnout Wanecek galerii, budovu Divadla Reduta, Café Onyx poté bude následovat prohlídka zrekonstruovaného centra a Denisových sadů, které byly přestavěny architekty Hrůšou a Pelčákem. Nakonec navštíví účastníci dvě budovy architekta Kuby Pilaře: knihovnu Filozofické fakulty a dům Omega, který se nachází na hlavním náměstí.
Na zpáteční cestě přiblíží svůj projekt plánované přestavby  vinného sklepa v Popici architekt Josef Pleskot. Samozřejmě doporučujeme možnou ochutnávku vín.

 

Více informací na:  

www.tschechische-architekturtage.info 

www.hajekarchitekti.cz

 www.hnilicka.cz

www.skupina.org

www.a1architects.cz

Místo konání:

Různá místa ve městech Vídeň a Brno

Datum:

Od: 26.5.2011 19:30
Do: 28.5.2011

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala