Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.1.2020 - 31.1.2020

Dny české kultury v Záporoží

V rámci dnů české kultury v Záporoží uvede České centrum Kyjev výstavu připravenou českým Národním muzeem. Též se uskutečni řada přednášek a workshopu pro studenty.

Lekce pro studenty provedou lektorka češtiny Michaela Laničkova a koordinátor Českého centra v Záporoží Stanislav Svidlov.

 


Sametová revoluce 1989 - Národní muzeum

 

Výstava bude zaměřena na historický kontext revoluce a rovněž vysvětlí okolnosti, za nichž se Komunistická strana původně dostala k moci. Sada ilustrací od proslulé české umělecké dvojice Tomski a Polanski Vás provede historickým vývojem Československa. Podrobně vysvětlí také strasti, s nimiž se Československo potýkalo až do svého pokojného rozdělení v roce 1993.

Tento celkový vhled do myšlení a každodenních životů obyvatel Československa, jakožto také do myšlení a životů politických reprezentantů, ať už těch, kteří získali moc skrze Komunistickou stranu, či těch, kteří se k ní dostali díky revoluci, je jedinečným zážitkem, který si nesmíte nechat ujít.

Ilustrace k výstavě vytvořilo umělecké duo Tomski&Polanski. Tomski&Polanski získávají v posledních letech v České republice věhlas, jejich práce se objevuje mimo jiné na knižních obalech (včetně českého překladu nové knihy Toma Hanske), ponožkách, talířích, obalech známích cukrovinek a samozřejmě na plakátech. Oba mají svůj jedinečný styl.

 

Místo konání:
ul. Paramonova 6A, lyceum č.23, Záporoží
Datum:

Od: 27.1.2020
Do: 31.1.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala