Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.9.2015 16:00 - 20:00

Dny kulturního dědictví

„Vkročte do České republiky“ – u příležitosti Dnů evropského dědictví České centrum v Budapešti otevře veřejnosti jinak nepřístupný Zichyho palác. Během doprovodného programu se budete moci v sobotu 19. září 2015 od 16 do 20 hodin zúčastnit komentovaných prohlídek budovy, čekají na vás výstavy, přednášky a řada dalších překvapení.

Zichyho palác, který stojí v Terezinově městě (VI. obvod Budapešti), na roku Růžové a Karafiátové ulice (Rózsa a Szegfű u.), byl postaven v roce 1901 podle plánů architekta Frigyese Kovácse.

Během návštěvy se můžete seznámit se zajímavými příběhy spojené s budovou z minulého století, navštívit běžně nepřístupné prostory a užít si zajímavý doprovodný program.

V budově už celá desetiletí sídlí Velvyslanectví České republiky (dříve Československa) a od roku 1993 zde má sídlo i České centrum v Budapešti.

Doprovodný program:

16:00 Komentované prohlídky budovy

17:00 Po stopách světového dědictví UNESCO v České republice – Otto Zachar a Klub přátel Bohemia (přednáška spojená s projekcí)

18:00 Komentované prohlídka budovy

19:00 Od klenot Jižních Čech po hlavní město piva – Zsolt Munkacsi és Judit Dömötör-Munkácsi, redaktoři internetových magazínů Česko není jenom Praha a Směr Česká republika!

 

Během dne si můžete prohlédnout následující výstavy:

"Plzeň, královské město - Evropské hlavní město kultury 2015" - Václav Hynčík – výstava fotografií.

"120let úspěchů značky Laurin & Klement / ŠKODA" - Historie značky od počátků až po současnost.

"Česká věda bojuje proti virům" - Nekonvenční instalace prezentuje práci českého vědce Antonína Holého.

V době trvání programu si můžete zakoupit výběr z českých literárních děl publikovaných v maďarštině a ponořit se do tajů českého jazyka!

 

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

19.9.2015 16:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala