Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.11.2011 - 7.11.2011

Dny Prahy v Madridu

České centrum Madrid zve na madridské Dny Prahy, které v průběhu dní 4. - 7. listopadu představí českou metropoli jako moderní bezbariérové město s úchvatnou architekturou, město lákavé a vstřícné nejen pro turisty. Hlavní hvězdou bohatého programu se stane jedinečná hudební skupina The Tap Tap složená převážně z muzikantů se zdravotním postižením, přičemž většina z nich je studenty či absolventy Jedličkova ústavu. Jejich strhující show zhlédnou diváci 7.11. 2011 na slavnostním galakoncertu v jednom z nejvýznamnějších madridských sálů - Teatro Circo Price.

V programu vystoupí jako hosté významní španělští herci a zpěváci, kteří svou účastí chtějí podpořit myšlenku vybudování vzdělávacího centra STUDEO pro hendikepované v Praze.

Výstava Pražský funkcionalismus Galerie Jarslova Frágnera představí jedno z nejvýznamnějších období české moderní architektury. Hosty slavnostní vernisáže 4.11. v Museo de la Ciudad provede expozicí její kurátor a přední český historik architektury Zdeněk Lukeš.

V rámci oficiálního programu je připravena turistická prezentace Prahy nejen pro média a odborníky z oblasti cestovního ruchu ve slavnostním sále madridské radnice, kde se také setkají delegace obou radnic k projednání možnosti další spolupráce mezi městy.

Dny Prahy v Madridu organizuje České centrum a Magistrát hl. m.Prahy, ve spolupráci s Radnicí města Madridu a španělským zastoupením Czechtourism.

 

 

 

 

 

Místo konání:

Madrid

Datum:

Od: 4.11.2011
Do: 7.11.2011

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala