Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2014 20:00

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války na Bookcity v Miláně

V rámci festivalu Bookcity Milano se 14. listopadu od 20 hodin v paláci Cusani uskuteční v milánské premiéře performativní čtení s videomappingem na motivy románu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Unikátní představení zinscenovala umělecká skupina Novadroga u příležitosti nedávného vydání souborného díla Jaroslava Haška v prestižním italském nakladatelství Mondadori. Performativní čtení organizovaná Českým centrem se uskuteční 14. listopadu v 20 hodin v paláci Cusani v sále Radetzky v Miláně.

Interpretace Haškova románu uměleckou skupinou Novadroga vtáhne diváka do děje prostřednictvím jazykové aktuálnosti a svěžesti, nejenom díky novému překladu Annalisy Cosentino, ale hlavně prostřednictvím zvuků, hudby a videa doprovázejících performativní čtení. 

Jaroslav Hašek ve svém pikareskním románu humorně popisuje dobrodružství vojáka Švejka, které zažil při svém pochodu rozpadajícím se Rakousko-Uherskem směrem na východní frontu za první světové války. Český autor vykreslil prostřednictvím svého stěžejního díla neúprosný portrét celé společnosti a jejích institucí – od armády, přes duchovenstvo až po korupcí prolezlý celý byrokratický aparát. Z postavy vojáka Švejka se zanedlouho po vydání knihy stala archetypální postava „dobráka blbečka“ a hlavně válečného anti-hrdiny.

Realizace umělecká skupina Novadroga: 

 Paolo Fagiolo: režie, adaptace díla, přednes

Massimo Mucchiut: projekce, osvětlení

Andrea Gulli: kompozice, aranžmá, efekty

Překlad: Annalisa Cosentino. 

 

Vstup na představení je zdarma. 


 

Místo konání:

Palazzo Cusani, Via Brera 15, Milano

Datum:

14.11.2014 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala