Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.11.2015

Dokumentární snímek Mallory Heleny Třeštíkové se představí Florencii

Jedna z nejvýznamnějších českých dokumentaristek, Helena Třeštíková, představí letos na podzim svoji filmovou tvorbu italskému publiku. Na mezinárodním filmové přehlídce dokumentárního filmu ve Florencii, Festivalu dei Popoli, který se letos překlene do svého již 56. vydání, uvede svůj nejnovější, cenami ověnčený snímek Mallory. Projekce proběhne 29. listopadu 2015 v kině Odeon (Via degli Anselmi, Florencie).

Festival dei Popoli, založen roku 1959 skupinou vědců zabývajících se humanitními vědami, obzvláště pak antropologií, sociologií, etnologií a masmediálními studii, vznikl jako nezisková organizace, která už více než padesát let propaguje a studuje přínos dokumentárního filmu.

Jeho letos již 56. vydání dá prostor i české filmové dokumentární tvorbě. Mimořádně úspěšná česká dokumentaristka, Helena Třeštíková, mající k dnešnímu dni na kontě produkci více než čtyřiceti dokumentárních filmů, z nichž mnohé získaly četná ocenění odborné veřejnosti, zde uvede svůj nejnovější snímek Mallory. A skutečně má co nabídnout.

Po unikátních časosběrných dokumentech Marcela, René a Katka přichází česká dokumentaristka s novým filmem, v němž 13 let sleduje hlavní hrdinku Mallory, která se po dramatické nepřízni osudu odhodlaně snaží naskočit do kolejí běžného života. A to se jí nakonec navzdory všemu podaří. Film, který letos v létě vyhrál dokumentární soutěž 50. ročníku KVIFF, tak nenabízí jen výborné filmové zpracování, ale zároveň poskytuje naději, že každý má šanci změnit svůj život. 

 

Místo konání:
Kino Odeon - Via degli Anselmi, 50123 Florencie
Datum:

29.11.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala