Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.10.2019 19:00

DokuMontag: České studentské revolty. 80. léta

Olga Sommerová, patřící mezi nejznámější české dokumentaristy, přibližuje ve svém filmu politický převrat v roce 1989 v Československu, a jemu předcházející události z perspektivy tehdejších studentů.

Studentstvo je českou společností chápáno jako nonkonformní a často jsou studenti spojováni s politickou rezistencí. Je zajímavé a záslužné připomenout základní momenty studentských angažmá v dějinných bodech naší společnosti. Studenti vystoupili vždy, když byla ohrožena svoboda.

Vystupují zde hlavní představitelé hnutí: Martin Mejstřík, Pavel Dobrovský, Šimon Pánek, Monika MacDonagh-Pajerová, Pavel Žáček, Martin Klíma, Pavel Langer a další.

Pořádáno v rámci programu 89 – im Angesicht der Gegenwart a ve spolupráci s Institut français Berlin.

Vstup zdarma

České studentské revolty. 80. léta
CZ 2016, 52 min., v originálním znění s anglickými titulky, režie: Olga Sommerová

 


 

 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

21.10.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala