Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.2.2017 19:00

DokuMontag: Cinema, Mon Amour

Každé kino má svůj příběh – příběh, ve kterém jde o samotu, přátelství, naději a nenaplněné sny. Dokumentární film Alexandra Belca vypráví příběh Viktora Purice a „jeho“ kina – Dacia Panorama kdesi v rumunské provincii. Je jedno z posledních svého druhu v zemi: velké staré kino s kvalitní 35-mm promítačkou, kdysi postaveno pro stovky diváků. Ti se ale dnes nehrnou, tak jako dříve.

Poté co zažil zlatou éru kina, je Viktorovým velkým snem vrátit zpět staré dobré časy. Musí se velmi snažit, aby držel krok s realitou. Snaha zachránit kino, jehož topení je rozbité a které pomalu chátrá, bez podpory státu, jemuž kino patří, se rovná boji s větrnými mlýny.

Alexandru Belc studoval na Filmové akademii v Bukurešti a pracoval mimo jiné jako asistent režiséra Cristiana Mungia. Jeho dokumentární debut “8th of March” byl v roce 2012 nominován na cenu Silver Eye, jeho krátkometrážní film “The Sound of Mountains” byl v roce 2007 promítán na Berlinale. “Cinema, Mon Amour” vznikl v česko-rumunské koprodukci a byl promítán na Mezinárodním festivalu dokumentárních a animovaných filmů DOK v Lipsku.

Společná akce Rumunského kulturního institutu a Českého centra Berlín v rámci sdružení EUNIC. 

Vstup volný

Cinema, Mon Amour
RO, CZ 2015, 74 min., v originálním znění s anglickými titulky, Režie: Alexandru Belc

 

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

6.2.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala