Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.3.2017 19:00

DokuMontag: My Buddha is Punk

„My Buddha is Punk” je druhým celovečerním dokumentárním filmem režiséra Andrease Hartmanna, který díky stipendiu instituce DAAD v letech 2012/2013 pobýval v Barmě a sledoval tam protagonisty svého filmu: Kyaw Kyaw je 25letý barmský punker, který sní o proražení punkového hnutí v Barmě.

Společně se členy své punkové kapely se snaží upozornit na dlouhodobé porušování lidských práv. Pomocí muziky a demonstrací na ulici kritizuje nekončící občanskou válku a pronásledování etnických menšin. Cestuje po celé zemi aby svou filozofii šířil mezi mladou generaci: symbióza buddhismu a punku, která odmítá náboženské přikázání a politickou doktrínu.

„My Buddha is punk” je fascinující portrét rebelující mladé kultury uprostřed restriktivní, konzervativní a hluboce nábožensky založené společnosti, hodnotill festival „achtung berlin - new berlin film award”, který film ve svém programu uvedl v loňském roce. První uvedení se konalo na 56. ročníku festivalu dei Popoli ve Florencii.

Andreas Hartmann (narozen v roce 1983 v Paderbornu) žije v Berlíně, kde pracuje jako filmař a kameraman. Na filmové univerzitě „Konrad Wolf” v Babelsbergu absolvoval obor kamera. Několikrát se zúčastnil stipendijního programu DAAD a v roce 2014 získal rezidenci Goethe-Institutu ve vile Kamogawa v japonském Kjótu. Jeho režijní a kameramanská díla jsou promítána na mezinárodních festivalech mimo jiné v Paříži, Torontu, Mnichově, Varšavě, Sao Paulu, Berlíně a Florencii. 

EUNIC - Akce Českého centra Berlín a instituce Deutsches Akademisches Austauschdienst (DAAD). 

Vstup zdarma. 

 

DokuMontag: My Buddha is Punk

 Německo, Barma 2015, 68 min., v originále s anglickými titulky, režie: Andreas Hartmann

 

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

6.3.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala