Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.10.2015 - 5.12.2015

Český sochař Dominik Lang odstartuje novou sezónu římské Galerie Apart

Alternativní římská galerie The Gallery Apart (Via Francesco Negri, 43, Řím) podporující především začínající umělce na jejich cestě ke hvězdám si pro zahajovací expozici nadcházející sezony 2015/2016 vybrala tvorbu českého talenta Dominika Langa. Letos v říjnu představí Lang Římu jednu ze svých nejnovějších instalací Naked figures, dressed figurines. Inaugurace výstavy proběhne v galerii The Gallery Apart 9. října 2015 od 18:30 a k vidění bude až do 5. prosince 2015.

Dominik Lang je český umělec  soustředící svůj zájem na osobité zachycení pohybu v sochařství. Své sochařské instalace se snaží koncipovat do sekvencí tak, aby vytvářely dojem tanečního představení, kdy se jedna scéna plynule přelévá do druhé. Sochy tedy nejsou vnímány jako série statických figur, ale spíše jako kontinuální cirkulace jedné a té samé figury prostorem vytvářející zdání, jako by jednotlivé fáze pohybu probíhaly simultánně.

Lang se dosud nejvíce proslavil svojí instalací Sleeping City, kterou uvedl v roce 2011 v Českém pavilonu na benátském Bienále. V rámci tohoto projektu použil sochy z dílny svého otce Jiřího Langa, které vznikly v 50. a 60. letech 20. století. Ty zasadil do nově vzniklého prostoru tvořeného železnými, dřevěnými a skleněnými strukturami, které sochám propůjčily zcela nový, netradiční a svébytný charakter.

Langova instalace Naked figures, dressed figurines opět připomene jeho důraz na prezentaci soch v kontextu prostoru a pohybu. Nadcházející říjnová expozice má skrze sochy co nejvíce připomínat spontánní lidskou existenci a energii bytí jako takového s důrazem na vyjádření interakce individuí v páru.

Římská galerie The Gallery Apart, která byla poprvé otevřena  v roce 2008, už hostila českého sochaře jednou, a to konkrétně v roce 2013, tedy pět let po svém vzniku. Jeho expozice s názvem Missing Parts tehdy zaznamenala mimořádně kladný ohlas publika a dá se očekávat, že letošní Langovo italské entrée nedopadne jinak. 

 

Místo konání:
Apart gallery Roma
Datum:

Od: 9.10.2015
Do: 5.12.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala