Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.8.2015 18:00 - 19:00

DOT504: Collective Loss of Memory

Pětice výjimečných performerů v představení zkoumá nenápadné kořeny, odkud pramení potešení zabíjet a účastnit se násilí.

Představení se skrze pětici výjimečných tanečníků zabývá nesmírně silným sociálním jevem  - zabíjením a násilím. Toto téma každodenní zkušenosti  zkoumá prostřednictvím dějin umění, zejména prostřednictvím jeho výskytu ve výtvarném umění a kulturní kritice.

Z recenzí:

"Představení Collective loss of memory choreografů Jozefa Fručka a Lindy Kapetaney kvalitativně přesahuje většinu běžné tuzemské produkce – je intenzivní, chytré a přitom dobře srozumitelné."

DOT504 je první, plně profesionální soubor fyzického tanečního divadla v České republice, který v Praze v roce 2006 založila umělecká ředitelka souboru Lenka Ottová.

Cílem Lenky Ottové bylo vybudovat v České republice mezinárodně respektovaný soubor, který na české scéně chyběl, a který mohl nabídnout zázemí výjimečným tanečníkům a výrazně zasáhnout do rozvoje současného tance. Vzhledem k prokazatelným úspěchům souboru na české i mezinárodní scéně, jsou její cíle v plném rozsahu naplňovány.

60 minut / jazykově bezbariérové

Místo konání:

Sziget Fesztivál, Színház és Tánc Sátor

Datum:

15.8.2015 18:00 - 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala