Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.8.2011 14:00 - 20.8.2011

Taneční skupina Dot 504 na Fringe festivalu v Edinburghu

Český soubor fyzického tanečního divadla Dot 504 přijíždí po mezinárodním úspěchu na prestižní festival divadelního umění Fringe ve skotském městě Edinburgh, kde uvede představení Mah Hunt. Program čísla Mah Hunt má v sobě všechno, co se od dobrého tanečního představení očekává - výborné výkony tanečníků, technickou přesnost, nasazení, spád a zajímavou myšlenku, která diváka nenechá odejít bez pocitu naplnění.

„Žiji ve světě bez zvířat, postrádám jejich pravidla." V tomto duetu se dva lidé rozhodli zažít lov. Jak bude vypadat, závisí na tom, jaká pravidla budou nastolena.

55minut.

Box office:
0131 662 6892

Rezervace na:
http://www.edfringe.com/whats-on/dance-physical-theatre/mah-hunt


Informace o Dot 504:

Dot 504 je první, plně profesionální soubor fyzického tanečního divadla v České republice, který v Praze v roce 2006 založila umělecká ředitelka souboru Lenka Ottová.

Cílem Lenky Ottové bylo vybudovat v České republice mezinárodně respektovaný soubor, který na české scéně chyběl, a který mohl nabídnout zázemí výjimečným tanečníkům a výrazně zasáhnout do rozvoje současného tance. Vzhledem k prokazatelným úspěchům souboru na české i mezinárodní scéně, jsou její cíle v plném rozsahu naplňovány.

Dot 504 je charakteristický vysokou technickou úrovní, kreativitou a výraznými osobnostmi nejen z řad interpretů, ale především tvůrců jednotlivých projektů. Ke spolupráci jsou zvány osobnosti, které úspěšně působí na mezinárodní scéně v oboru fyzického tanečního divadla, a které mohou přinést současnému českému tanci inspirující změnu. Dot 504 funguje na základě podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu Hl. města Praha, svého zřizovatele, tanečního studia DANCE PERFECT aj.

 

Místo konání:
Zoo Southside, 117 Nicolson Street, Edinburgh EH8 9ER
Datum:

Od: 14.8.2011 14:00
Do: 20.8.2011

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala