Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2018

Divadlo J. K. Tyla: Talentovaný pan Ripley

Divadelní festival Drama Queer 2018 uvede představení českého divadla J. K. Tyla z Plzně Talentovaný pan Ripley. Psychologický thriller o Tomovi Ripley, který chtěl být někým jiným, je v současné společnosti, plné paralelních životů, vrcholně aktuální.

 

Patricia Highsmith: Talentovaný pan Ripley
RéžiaNatália Deáková

Strhující příběh talentovaného, ale značně neukotveného mladíka Toma, který touží po bohatství a především po uznání. K dosažení svého cíle je schopen hrát tu nejriskantnější hru. Psychologický thriller, ve kterém je Tom Ripley, jako muž, který chtěl být někým jiným, je v současné společnosti, která žije paralelní životy, vrcholně aktuální.

 

Divadlo J. K. Tyla z Plzně
Divadlo uvedlo v posledních sezónách hodně celorepublikově významných uměleckých počinů. Operu Salome Richarda Strausse, světovou premiéru baletu Maryša na hudbu Petra Wajsara, činohru Odcházení Václava Havla a mnoho dalších. Plzeňský balet patří k nejlepším v České republice, například zde deset let působila jako sólistka Ivona Jeličová (držitelka Ceny Thálie 2009) a půl století je zde sólistou Jiří Žalud (držitel Ceny Thálie 2003). Divadlo J. K. Tyla pravidelně hostuje v zahraničí (Německo, Švýcarsko) a po České republice (Národní divadlo v Praze, Karlovy Vary, Hradec Králové atd.).

 

 


FB: https://www.facebook.com/
foto (C) archiv

 

Místo konání:

Bratislava, a4 - priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2

Datum:

24.10.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala