Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.1.2013 19:30

Druhý ročník českého filmu v kině STYX: Knoflíkáři

České centrum v Bruselu ve spolupráci s kinem STYX vám již podruhé přináší to nejlepší z české kinematografie! Stejně jako loňský rok, i v roce 2013 se vám každé poslední pondělí v měsíci představí jeden český film. České centrum pro vás vybralo průřez českou filmovou scénou, filmy od předních českých tvůrců, které popisují každodenní problémy hořkosladkou formou. Představení budou probíhat od 19h30 v kině STYX v bruselské čtvrti Ixelles.

Knoflíkáři – Petr Zelenka, 1997, 102 min

Knoflíkáři je film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů.

Scenárista a režisér v jedné osobě, Petr Zelenka, zde využil svého jedinečného daru vytvořit velmi vtipný, originálně stavěný, a přitom i chytrý příběh. Propracované detaily, záměrná stylizace povídek do stylu vyprávění zahraničních kolegů a vskutku vynikající herecké výkony hlavních představitelů z filmu dělají jeden z nejlepších českých filmů devadesátých let.

Kdy: 28. ledna 2013 od 19:30
Kde: Cinema Styx, Rue de l'Arbre Bénit 72, 1050 Ixelles
Vstup: 3,5eur

V českém znění s anglickými titulky.

Za podpory Ústeckého a Moravskoslezského kraje.

      

Místo konání:

Kino Styx, Rue de l´Arbre Bénit 72

Datum:

28.1.2013 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala