Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.6.2019 19:00

Czech That Film: Dukla 61 + Diskuze s režisérem Davidem Ondříčkem a herečkou Marthou Issovou

Promítání v rámci přehlídky filmů Czech That Film vyzdvihující to nejlepší ze současné české kinematografie. Film DUKLA 61 bude následovat diskuze s režisérem Davidem Ondříčkem a herečkou Marthou Issovou.

 

19:00 v kině
Po filmu bude následovat diskuze s režisérem Davidem Ondříčkem a herečkou Marthou Issovou. 

RSVP

Režie: David Ondříček, 2018, 150 minut, Česká republika

V tomto historickém dramatu, které bylo původně natočeno ve spolupráci s Českou televizí jako dvoudílná minisérie, se režisér David Ondříček zaměřuje na jednu z největších důlních tragédií v české historii. Před sedmapadesáti lety obrátilo datum s dvojí sedmičkou život v nejmladším městě republiky, v Havířově, vzhůru nohama. 7. 7. 1961 se totiž Důl Dukla proměnil v hořící peklo, které pohltilo životy 108 horníků. K největší poválečné důlní katastrofě v Československu se vrací dvojdílný film Davida Ondříčka Dukla 61 s Marthou Issovou a Markem Taclíkem v hlavních rolích.

O režisérovi

David Ondříček je český režisér a filmový producent. Vystudoval FAMU a je úspěšný jak na poli dokumentárních filmů, tak na poli hraných. Do povědomí české veřejnosti se zapsal svým kultovním filmem Samotáři (2000). Nedávno kritika pozitivně přijala jeho historický thriller Ve stínu, který vyhrál Českého lva v deseti kategoriích, mimo jiné za Nejlepší film a Nejlepší režii. Nyní Ondříček představuje zahraničnímu publiku svůj nejnovější projekt Dukla 61 jako součást festivalu Czech That Film.



DALŠÍ FILMY V SÉRII:

Tátova volha

Hastrman

Fotografie: Česká televize


Rezervace propadají 10 minut před začátkem projekce.

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

27.6.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala