Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.9.2017

Gala koncert Hulencourt Art Project - Ingrid Sotolářová

Začátkem září bude Golf Club Hulencourt (Vieux-Genappe) hostit další hudební večer. Na programu galakoncertu budou taková jména vážné hudby jako Mozart, Dvořák, Rachmaninov nebo Franck. Zajisté nevšední zážitek z koncertu v prostředí Hulencourt Art Project čeká na diváky tohoto programu, při kterém vystoupí i česká klavíristka Ingrid Sotolářová.

Účinkující

Řeckou flétnistku Sofii Mavrogenidou a českou klavíristku žijící v Portugalsku Ingrid Sotolářovou pojí nejen celoživotním přátelstvím, ale také velká láska k české vážné hudbě.   Jejich vzkvétající umělecká spolupráce začala před více než 20 lety. Sofia a Ingrid prezentují díla českých skladatelů (A. Dvořáka, B. Martinu, V. Blodka, K. Stamicka) v rámci koncertů, hudebních seminářů a festivalů v různých evropských zemích (Španělsko, Portugalsko, Řecko a Česká republika). Kromě české hudby zahrnuje jejich repertoár i díla dalších skladatelů komorní hudby, jako např. C. Francka, C. Reineckeho, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, F. Poulenca a dalších.

Duo tentokrát vystoupí spolu s francouzským houslistou a dirigentem, Augustinem Dumay.

Hulencourt Art Project

Tento nezávislý umělecký projekt byl založen v roce 2008 komorním orchestrem mladých mezinárodních sólistů, kteří po celý rok pořádají koncerty světových jmen. Ročně se přímo v klubu konají tři koncerty a další jsou organizovány v Bruselu. Součástí Hulencourt je také hudební škola, organizátoři navíc nabízejí mnoho dalších kulturních akcí, jako jsou konference a výstavy.

Program:     Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvořák, Sergej Rachmaninov, Claude Bolling, César Franck, Atala Vivanko, S. Mavrogenidou

 

Kdy: 9. září 2017

Kde: Bruyère d’Hulencourt, 15 B-1472 Vieux-Genappe

Více informací zde: http://www.golfhulencourt.be/fr/le-club/hulencourt-art-project/

 

 

Místo konání:
Bruyère d’Hulencourt, 15 B-1472 Vieux-Genappe
Datum:

9.9.2017

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala