Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.10.2019 19:00

Düsseldorf | Tschechischer DokFilm am Mittwoch: King Skate

Dokument, který získal Českého lva pro Nejlepší český dokument roku 2018, o průkopnících skateboardingu v totalitní šedi Československa 70. a 80. let. Kultovní postavy české skateové historie vyprávějí příběhy zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunistické nesvobody.

Film King Skate mapuje fenomén skateboardingu v ČSSR 70. a 80. let. Snímek, v němž tvůrci zpracovali desítky hodin unikátních archivních záběrů dnes již kultovní skateboardingové komunity, natočil režisér a spisovatel Šimon Šafránek. „Je to film o partě lidí, která si za železnou oponou vytvořila vlastní svobodný svět plný nekonečné energie, radosti, adrenalinu, přátelství a hudby,“ říká o filmu Šafránek. „Začali jsme objíždět republiku a hledat hrdiny té zvláštní doby. Každý má jiný osud, ale jedno se opakuje. Radost, mládí, ta doba, kdy člověk chce zažívat každý den nová dobrodružství. Byl to, jak říká jedna z postav filmu, ‚nekonečnej mejdan‘. Tu mimořádnou energii se snažíme co nejlépe předat.“

Program Tschechischer DokFilm am Mittwoch se koná ve spolupráci Českého centra Berlín a kulturního domu Gerhart-Hauptmann-Haus.

Vstup zadarmo

King Skate
CZ 2018, 82 min., v originálním znění s anglickými titulky, režie: Šimon Šafránek

 

Místo konání:
Gerhart-Hauptmann-Haus, Bismarckstraße 90, 40210 Düsseldorf
Datum:

23.10.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala