Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.5.2013 17:45

DVA vystoupí na letošním Brussels Jazz Marathon

Letošní Brussels Jazz Marathon bude probíhat od pátku 24. do neděle 26. května. Na pozvání Českého centra v Bruselu přijede na festival zahrát v současnosti jedna z nejznámějších českých kapel v zahraničí, skupina DVA. Jejich „folklor neexistujících národů“ si můžete přijít poslechnout v sobotu 25. května na Place St. Catherine od 17:45 hodin.

Pro kapelu DVA mají hudební kritici vyhrazenou škatulku „nezařaditelné“. Dvojice ve složení Jan Kratochvíl (On) a Bára Kratochvílová (Ona) zhmotňuje svoje originální hudební vize nesčetnými prostředky: svoji představu o tom, jak má znít tango, naplňují beatboxem, křehké folkové skladby zase opentluje klarinet. Čerpají také z estetiky kabaretu nebo cirkusu. Příběhy z vlastních světů pak popisují vlastním vymyšleným jazykem.

Těžiště tvorby DVA leží v živých koncertech, na kterých dvojici často doprovází originální projekce výtvarnice Markéty Lisé. Koncerty skupiny DVA jsou vyhlášené především hravostí a kreativitou – oba členové na pódiu s naprostou samozřejmostí střídají hudební nástroje, zaznívá kytara, živé smyčky, saxofon, klarinet, dechový midikontroler, megafon i různé hračky.

Do podvědomí české a zahraniční veřejnosti vstoupili vydáním alba Fonák (2008), za které byli nominováni na výroční hudební cenu Anděl. Dnes mají již vydaná tři úspěšná alba. Na začátku roku 2012 DVA dokončili soundtrack pro počítačovou hru Botanicula animátora Járy Plachého a byli za něj oceněni v San Franciscu hlavní cenou za hudbu na Independent Game Festivalu. Kromě koncertování se DVA intenzivně věnují i divadlu a filmu.

http://www.2dva.cz/en

Jazzový festival Brussels Jazz Marathon 2013 zdarma představí více jak 150 koncertů v centru Bruselu. Vystoupí zde přes 400 umělců na přibližně padesáti různých místech (v klubech, hotelích, kavárnách nebo sálech), ale postavena budou i čtyři venkovní podia na následujících náměstích:

• Grand-Place
• Sablon
• place Sainte-Catherine
• place Fernand Cocq (Ixelles)

Kdy: 25. května od 17:45 hodin
Kde: Place St Catherine, 1000, Brusel

Více informací na: http://www.brusselsjazzmarathon.be/

 

 

Místo konání:

Place St Catherine

Datum:

25.5.2013 17:45

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala