Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.10.2020 - 4.10.2020

ECCOWEEK

Srdečně zveme na již 15. ročník konference Ecoweek. Letošní vydání proběhne online. Těšit se můžete na inspirativní přednášky, workshopy a také virtuální výstavu.

Ecoweek aktivně pracuje v 17 zemích a spojuje odborníky na inovaci a dlouhodobý design, ekologické budování, sociální architekturu a ekonomiku. V říjnu Ecoweek zahájí již druhý online projekt, jehož cílem je zesílit především ekologické myšlení a povědomí a podpořit tak cíle v rámci evropské ekologické mise 2030 na odvrácení ekologické krize.

Diváci se mohou těšit na nejenom světově známého francouzského architekta Nicola Delona (Encore Heureux Architectes), ale také na 15 odborníků z 16 krajin, workshopy a unikátní virtuální výstavu.

Českou republiky zastoupí Ing. Jaroslav Haimy Hyjánek, zoologický ředitel v Safari Parku Dvůr Králové a ředitel výzkumného institutu ochrany genofondů.

 

 

Ing. Jaroslav Haimy Hyjánek

"Společně zachraňme nosorožce"

 

Dvorský safari park vede dlouholeté úsilí o záchranu volně žijících populací nosorožců v Africe. V roce 2009 vrátil tři nosorožce černé do tanzanské rezervace Mkomazi, kde se skupina úspěšně rozrostla o pět potomků (stav ke 2018). V témže roce převezla čtyři nosorožce bílé severní formy do Keni. Dalším nosorožcem, který se ze Dvora Králové vrátil do Afriky, byla samička Eliška v roce 2016. Dalším projektem na pomoc nosorožcům v Africe, je záchrana nosorožců bílých severních, kteří jsou nyní s posledními dvěma žijícími zástupci na světě, nejohroženějšími savci planety. V jejich případě už však bohužel není možné, aby se rozmnožili přirozeně. Jejích poslední nadějí na přežití je tak vývoj umělých metod oplodnění, na kterém safari park mnoho let úzce spolupracuje se špičkovými institucemi po celém světě

Přednáška a diskuze bude  2. 11. 2020 v 16:00 (UTC/GMT+3).  Přednáška bude online a bez poplatku. Registrace nutná.

Pro registraci klikněte tady: http://ecoweek.online/.


Ing. Jaroslav Haimy Hyjánek

Vystudoval speciální zootechniku na ČZU v Praze a živočišné biotechnologie na Mendelově univerzitě v Brně. Již se více než 20 let se profesně věnuje chovatelské práci a managementu v zoologických zahradách. V současnosti je zoologickým ředitelem v Safari Parku Dvůr Králové a ředitelem Výzkumného institutu ochrany genofondů. Věnuje se také výzkumným projektům zaměřeným na genetickou diverzitu populací.

 

 

 

 


 

Ecoweek

 

Ecoweek je nevládní organizace, založena v roce 2005 architektem a podnikatelem Eliasem Messinasem. Cílem Ecoweeku je zesílení ekologického povědomí a myšlení a prosazování dlouhodobých ekologických řešení. Organizace má hlavní sídlo v Řecku a v Izraeli. Za posledních 15 let Ecoweek podpořil a spolupracoval s více než 4000 studenty a odborníky z 56 krajin. Společně uspořádali unikátní workshopy, přednášky a semináře a vytvořili tak prostor pro podporu a rozvoj mladých talentů. Mnoho inovativních projektů bylo realizováno ve městech na celém světě.

 

Organizační tím: Elias Messinas, Despoina Kouinoglou, Pavlos Symianakis, Sofia Passia, Vicky Panagiotidou, Eleni Mantika, Nafsica Mouti, Margarita Kyanidou, Ina Patsali, a Theodora Passia.

 

ECOWEEK 2020 Website & Registration : http://ecoweek.online/ 

Kontakt : ecoweek@ecoweek.org

 

Místo konání:
Datum:

Od: 2.10.2020
Do: 4.10.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala