Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.3.2020 19:30 - 21:00

23. Ji.hlava International Documentary Film Festival in Wien: Solo

Lyrický dokument, vyprávějící niterný příběh samoty a návratu do života mladého argentinského klavírního skladatele.

Následující filmové pondělí se tentokrát nebude konat v kině na Velvyslanectví České republiky, ale v Nachtasylu.

 Poslední roky strávil Martín P. v největší psychiatrické léčebně jižní Ameriky El Borda v Buenos Aires. Po propuštění se pokouší najít způsob, jak překonat své psychiatrické onemocnění a vrátit se k životu venku za zdmi sanatoria i na koncertní pódia.

 „Ostatní pacienti seděli a v uctivém tichu poslouchali tuhle kuriózní sonátu prstů klepajících do stolu. Po několika minutách Martín dohrál. V očích jeho publika byly znát silné emoce, jako kdyby poslouchali skutečnou hudbu.“ Artemio Benki

Pařížan Artemio Benki (1971) žije a pracuje v Praze od počátku devadesátých let. V roce 1994 založil společnost Sirena Film, aby mohl režírovat krátký fiktivní dokument Moon Valley, který získal cenu ekumenické poroty na petrohradském festivalu. V roce 2000 založil produkční a distribuční společnost Artcam, která v posledních dvou dekádách přinesla bezpočet mimořádných, nezávislých filmů. 

Vítězný film v sekci Česká radost 23. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

Promítání proběhne za účasti Juraje Machálka, zástupce 23. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.Petry Oplatkové, jedné z produkčních filmu, rakouského filmového režiséra Arashe T. Riahiho a Sabine Gruber, zástupkyně produkční firmy Golden Girls Filmproduktion.

Ve španělském znění s českými a anglickými titulky. Vstup zdarma. 

Česká republika/Francie/Argentina/Rakousko, 2019, 84 min

Režie: Artemio Benki; Producent: Petra Oplatkova, Artemio Benki, Rebecca Houzel, Sergio L. Pra, Arash T. Riahi; Scénář: Artemio Benki; Kamera: Diego Mendizabal; Střih: Valeria Racciopi, Jeanne Oberson

 


 

Místo konání:

Nachtasyl, Stumpergasse 53-55, 1060 Wien

Datum:

9.3.2020 19:30 - 21:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala