Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.11.2018 - 30.11.2018

Měsíc fotografie/ Emila Medková

Od roku 1951 byla manželkou jednoho z největších českých malířů Mikuláše Medka. V padesátých letech se svým mužem vytvářela soubory inscenovaných fotografií, zabývala se i volně se prolínajícími tematickými cykly, které procházely celou její tvorbou až do smrti. Stala se přední představitelkou tzv. informelní fotografie.

 

Kurátoři: Marian Meško a Katarína Bajcurová 

Emila Medková (1928 - 1985)   

První fotografie Emily Medkové vznikaly koncem čtyřicátých let a nesly v sobě prvky z poznání tvorby meziválečné avantgardy.
V té době začínala fotografovat bizarní výkladní skříně, vývěsní štíty, reklamní tabule a zašlá městská zákoutí. Od roku 1951 byla manželkou jednoho z největších českých malířů Mikuláše Medka. V padesátých letech se svým mužem vytvářela soubory inscenovaných fotografií.  Vrcholným a nejsoustředěnějším obdobím její tvořivosti je konec padesátých let a šedesátá léta, kdy pokračuje v dalším objevování kouzla lokálních městských a periferních zchátralých zákoutí, ponurých uzavřených prostor, detailů popraskaných a popsaných stěn. Přitahovaly ji svou bezprostředností, fotografovala je neustále celá desetiletí, okouzlily ji navždy.   

 

foto (C) http://sbirky.moravska-galerie.cz/

FB: https://www.facebook.com/

Viac info https://www.mesiacfotografie.sk

 

 

  

 

 

Místo konání:

Bratislava, Galéria 19, Lazaretská 19

Datum:

Od: 3.11.2018
Do: 30.11.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala