Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.2.2011 - 10.2.2011

Zakódované systémy (Encoded Systems)

Skupinová výstava multi-mediálních děl následujících autorů: Justina Burnett, U Jae Chung, Alena Dostálová, Dotmancando, Marek Maria Dutka, Beatrice Haines, Yuichiro Kikuma, Hynek Martinec, Page Tsou, Sungfeel Yun a Johannes Vetter.


Red Gate Gallery
209a Coldharbour Lane, Londýn SW9 8RU
Telefon: 020 7326 0993
Info@redgategallery.co.uk
www.redgategallery.co.uk 

Vernisáž: Pátek 4. února 2011 – 18:00 – 23:00
Výstava: Pátek 4. února 2011 – čtvrtek 10. února 2011
Otevírací doba galerie: Pondělí, úterý, středa a pátek 11:00 – 18:30, sobota 12:30 – 17:00
Poslední den výstavy: Čtvrtek 10. února 2011 10:00 – 17:00 

Tato výstava se svým námětem vrací do starověku, zajímá se totiž o interpretaci mechanismů, díky kterým funguje svět, a jejich systémy, kódy a důkazy inteligence. Mnoho věcí v našem životě je například spojeno s opakováním, jde nejen o obyčejné denní činnosti, ale i jiné aktivity, které rotují, mají stálou reakci či obvyklou komunikační odezvu. V podnikání je například poptávka spojena s nabídkou, v přírodě zase vidíme koloběh kyslíku při dýchání. Funkce světa má řadu systémů rotací, některé jsou fyzické, zatímco další alespoň psychické. Základem je výměna v nekonečném řetězci evolucí a pokroku od těla, k přírodě a vesmíru. Čas, relativní vědecká veličina pro měření života, je pouze lidským vynálezem. Může nám pomoci při sledování stejného nápadu v průběhu různých století. Obrazy Hynka Martince ze sbírky „Lost in Time“ („Ztraceno v čase“ dokumentují cestu časem (upravila jsem casem) s odkazy na Rubense, Da Vinciho a dokonce i na současná díla.

Existuje celá řada pokusů o vysvětlení toho, jak svět funguje, s pomocí vědy, náboženství či umění. Zatímco výsledky vědy mohou vytvořit důvěryhodné důkazy založené na faktech o tom, jak jsme se dostali tam, kde nyní jsme, náboženství přispělo s příběhy, podle kterých se mají lidé chovat, založenými na víře toho, co je inherentně dobré pro lidstvo, opakovaných chyb a jejich možných náprav, s přídavkem toho, že existuje nějaká vyšší moc, která řídí dění, a že existuje cosi, co lze dosáhnout pouze skrze učení a myšlení. Vizuální umění na druhou stranu nabízí jeden z nejstarších druhů inteligence skrze analogie s matematickými teoriemi. Každý vědecký vzorec má svůj abstraktní symbolický přepis. Neustálé hloubání umělce vedlo k práci s těmito symboly a značkami, které reprezentují celý vesmír, bylo tomu tak především u Aztéků, ve starém Egyptě a v řeckých a indických kulturách. Díla začínajících i již dobře známých umělců v „Zakódovaných systémech“ staví na tomto dědictví.

Kurátor a autor: Alena Dostálová

Další informace najdete na www.artesianart.net

Autobusy: z částí Brixton/Camberwell 35 (z Clapham Junction), 45 (z Kings Crossu), 345 (ze South Kensingtonu do Peckhamu), P4 (z Brixton do Lewishamu)
Nejbližší vlaková zastávka: Loughborough Junction Thames Link, s přestupem na King Cross směrem na Sutton)
Metro: Brixton, 10 min chůze 


Místo konání:

Red Gate Gallery, 209a Coldharbour Lane, London SW9 8RU

Datum:

Od: 4.2.2011
Do: 10.2.2011

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala