Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.9.2013 19:00

PALISSIMO: Ohrožené druhy

Ohrožené druhy – exkluzivní ukázka nového díla tanečníka a choreografa s československými kořeny Pavla Zuštiaka a jeho umělecké skupiny Palissimo.

Vstup zdrama, rezervace nutná na tickets@palissimo.com
Upozornění: Představení je vyprodáno. 

Pavel Zuštiak je původem československý choreograf, tanečník a zvukový designér žijící v New Yorku. S choreografií začal již v sedmnácti a za dobu svého působení nasbíral řadu ocenění, včetně prestižní Princess Grace Choreography Award. Kromě individuálních projektů, jakými byly např. choreografie k divadelním představením či workshopy taneční improvizace a kompozice,  se proslavil také třemi celovečerními díly se skupinou Palissimo, kterou založil v roce 2003.

Návštěvníkům Českého Centra New York se představí s nejnovějším projektem skupiny Palissimo pod názvem Ohrožené Druhy. Ukázka z díla a následná série dotazů s umělci přiblíží tvůrčí proces tohoto nového představení, které bude mít světovou premiéru 2. října v Abrons Arts Center.

Vystoupení Pavla Zuštiaka a skupiny Palissimo bude doprovázet živá hudba Christiana Fredericksona, a Bobby McElvera a světelné efekty obstará Joe Levasseur. Projekt vznikl v rámci tvůrčího pobytu za podpory Abrons Art Center, České Centrum New York, Vermont Performance Lab a Stanica Žilina. Koná se za podpory The Jerome Doundation, The Mertz Gilmore Foundation, Trust for Mutual Understanding a New Music USA.

PALISSIMO 

 

Foto: Joe Levasseur

 

Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

6.9.2013 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala