Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.1.2015 - 14.12.2015

Dokumentární pondělky v kině Aventure – Documondays by EUNIC Brussels

EUNIC Brussels, asociace evropských kulturních institutů sídlících v Bruselu, vás zve na sérii dokumentárních pondělků v kině Aventure. Dva pondělky v měsíci můžete objevovat nejzajímavější současné dokumentární filmy, které pochází z Bulharska, České republiky, Estonska, Maďarska, Lotyšska, Polska, Rumunska, Slovinska, Španělska a Turecka. Každé promítání bude doprovázeno debatou s tvůrci filmu nebo jiným neméně zajímavým hostem. Všechna promítání jsou s anglickými nebo francouzskými titulky.

Partnery programu jsou Le P’tit Ciné (http://www.leptitcine.be/), které se zaměřuje na propagaci dokumentárních filmů, a festival dokumentárního filmu Filmer à Tout Prix (http://www.gsara.tv/fatp/).

Sérii zahájí projekce filmu Holy Field, Holy War za přítomnosti polského režiséra Lecha Kowalského, a to dne 26. ledna 2015 od 19:30 hodin. Film byl natočen ve francouzské koprodukci a získal cenu Groupement National des Cinemas de Recherches (GNCR), Marseille Espérence a Georges de Beauregard.

Tématem filmu jsou malí zemědělci, kteří jsou všude ve světě v ohrožení. Boj o přežití se děje daleko od kamer a médií. V Polsku, v zemi, kde je více než 60 procent prostoru využíváno v zemědělství, jsou jednotlivci vystaveni tvrdé soutěži o půdu. Nastalá situace je upozorněním, které je nutno brát vážně.

Více informací o sérii DocuMondays by EUNIC Brussels můžete najít na FB stránkách https://www.facebook.com/documondaysbxl

EUNIC Brussels je síť národních kulturních institutů členských států Evropské unie v Bruselu, které si kladou za cíl šířit kulturní rozmanitost uvnitř i mimo EU a podpořit kulturní dialog a výměnu. http://brussels.eunic-online.eu/

Místo konání: Kino Aventure, rue des Fripiers 57, Galerie du Centre Bloc II, 1000 Brusel

Vstupné: 5 EUR

 

     

Místo konání:

Kino Galeries

Datum:

Od: 26.1.2015
Do: 14.12.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala