Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.9.2017 18:30 - 5.10.2017

EUNIC-UNIQUE: Paralympiáda - motivace pro nás

Působivá výstava fotografií zachycujících emotivní momenty z posledních paralympijských her v Riu de Janeiru (2016) a Soči (2014). Společný projekt rakouského sdružení kulturních institutů evropských zemí EUNIC Austria. Kurátorkou výstavy je ředitelka domu umění Kunst Haus Wien Bettina Leidl.

Výstava prezentuje dechberoucí výkony a emotivní momenty z posledních paralympijských her, čímž se snaží zlepšit povědomí veřejnosti nejen o skvělých paralympijských sportovcích a sportovkyních, ale i o hrách samotných. Zároveň také poukazuje na důležitost začlenění lidí s handicapem do současné společnosti.

Dramatické prohry a strhující výhry činí z paralympiády výjimečný zážitek jak pro samotné sportovce, tak i pro jejich fanoušky. Rozmanitá videa a fotografie velkého i malého formátu zprostředkují návštěvníkům výstavy úžasné momenty a atmosféru paralympijských her.

U příležitosti ZAHÁJENÍ VÝSTAVY, po 18.9. v 18:30 hod., vystoupí s tancem na vozíku slovenští několikanásobní mistři světa Helena Kašická a Peter Vidašič.

V úterý 3. října v 18.00 hod. se ve výstavním sále bude konat pódiová diskuze s názvem „Sport jako nástroj inkluze“ jako doprovodný program výstavy. Sportovci s handicapem budou mluvit o svých zážitcích a zkušenostech z paralympijských her.


Výstava vznikla díky spolupráci národních paralympijských výborů Rakouska, Německa, Švédska, Maďarska, Švýcarska, Slovenska a České republiky. Záštitu nad projektem poskytla prezidentka Rakouského paralympijského výboru Maria Rauch-Kallat.

Kurátorka: Mag. Bettina Leidl, ředitelka domu umění Kunst Haus Wien

 

Výstava trvá do čtvrtka 5. října 2017 (po – pá: 9–18 hod.). Vstup zdarma.

 Bližší informace: www.austria.eunic-online.eu

 

 

Fotocredity: Zleva doprava: (c) Martin Rhyner/  Zimní paralympijské hry v Soči 2014, sledge hokej (snímek ze zápasu ČR – Kanada) (c) Martin Malý

Místo konání:

Ausstellungszentrum im VIG-Ringturm, Schottenring 30, 1010 Wien

Datum:

Od: 18.9.2017 18:30
Do: 5.10.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala